Уряд надав держгарантії для фінансування мультиплексу МХ-7

Уряд надав держгарантії для фінансування мультиплексу МХ-7

12 Жовтня 2021
3734
12 Жовтня 2021
10:51

Уряд надав держгарантії для фінансування мультиплексу МХ-7

3734
Урядова гарантія дає можливість розпочати розбудову МХ-7.
Уряд надав держгарантії для фінансування мультиплексу МХ-7
Уряд надав держгарантії для фінансування мультиплексу МХ-7

Кабінет міністрів України підтримав залучення під держгарантії 490 млн гривень для будівництва Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення державної цифрової телемережі. Відповідна постанова опублікована пресслужбою Уряду.

У Держспецзв’язку очікують, що побудова Концерном РРТ загальнонаціональної телемережі МХ-7 дозволить забезпечити повноцінне покриття цифровим мовленням майже 90% території України (включно з територіями, що межують із Росією та тимчасово окупованими територіями).

Для запуску МХ-7 потрібно придбати та встановити 158 цифрових телевізійних передавачів для забезпечення трансляції до 12 телевізійних програм і трьох програм суспільного радіо. Мовлення МХ-7 відбуватиметься у стандарті DVB-T2. Такий стандарт застосовується у Німеччині, Італії, Великобританії, Швеції, Фінляндії та Іспанії.

«Розвиток інформаційної інфраструктури є першочерговим завданням держави в умовах гібридної війни. Це – питання гарантування інформаційної безпеки, національних інтересів і протидії зовнішньому негативному інформаційному впливу, зокрема з боку країни-агресора. Саме тому існує нагальна потреба у побудові державного сегменту системи цифрового телемовлення», – заявив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Нагадаємо, 19 травня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ, який зокрема вводить у дію рішення РНБО про фінансування створення загальнонаціонального мультиплексу МХ-7.  

Концерн РРТ обіцяє на 30–40 % нижчі тарифи для каналів у МХ-7 у порівнянні з тарифами компанії «Зеонбуд». Мультиплекс транслюватиме сигнал у метровому діапазоні, тоді як мультиплекси MX-1, MX-2, MX-3 та MX-5 «Зеонбуду» транслюються в дециметровому. Отже,  теперішні антени для прийому сигналу МХ-7 не підійдуть. «Зеонбуд» відкрито критикує наміри держави побудувати мультиплекс.

Зокрема, через це медіагрупи не підтримують мультиплекс. «1+1 медіа» після дослідження технічних можливостей МХ-7 заявила, що  вважає побудову мультиплексу Концерну РРТ у метровому діапазоні популістським та непродуманим рішенням.

Директор зі стратегії та розвитку бізнесу «Медіа Групи Україна» Федір Гречанінов назвав запуск мультиплексу дурницею, на яку виділено немалі бюджетні гроші. Втім керівник дивізіону PayTV&Digital StarLightMedia Микола Фаєнгольд не виключає, що держава знайде спосіб побудувати мультиплекс МХ-7 у дециметровому діапазоні.

Фото: Matt Clark/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3734
Читайте також
20.01.2022 12:55
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
3 975
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду