Юрій Артеменко став виконувачем обов’язків голови Наглядової ради УКФ

Юрій Артеменко став виконувачем обов’язків голови Наглядової ради УКФ

23 Липня 2021
3494
23 Липня 2021
15:35

Юрій Артеменко став виконувачем обов’язків голови Наглядової ради УКФ

3494
Лариса Артюгіна відповідатиме за комунікацію Наглядової ради.
Юрій Артеменко став виконувачем обов’язків голови Наглядової ради УКФ
Юрій Артеменко став виконувачем обов’язків голови Наглядової ради УКФ

Колишнього голову Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, віцепрезидента групи компаній Star Media по Україні Юрія Артеменка обрали виконувачем обов’язків голови Наглядової ради Українського культурного фонду. Це рішення 22 липня прийняли під час засідання Наглядової ради.

Кінорежисерка, керівниця проекту «Платформа документального кіно», голова ГО «Новий Донбас» Лариса Артюгіна відповідатиме за комунікацію Наглядової ради.

Під час засідання також розглянули питання щодо:

  • організації відповідей на запити та звернення громадян;
  • етапів розробки Стратегії розвитку Українського культурного фонду на період 2022-2030 років;
  • забезпечення дирекцією УКФ юридичного та комунікаційного супроводу засідань Наглядової ради;
  • покладення обов'язку забезпечити комунікації від імені Наглядової Ради на Ларису Артюгіну;
  • розглянуто низку грантових проєктів щодо їх відповідності вимогам грантових програм УКФ, наявності конфлікту інтересів тощо;
  • забезпечення кваліфікованої експертизи грантових проєктів, організації роботи з експертами УКФ.

З липня 2014 по травень 2019 року Юрій Артеменко був головою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення – незалежного регулятора телерадіоринку. У минулому він був головним редактором газети «МИГ» у Запоріжжі та гендиректором видавничого дому «Кераміст», народним депутатом (2002-2007), головою Запорізької обласної державної адміністрації (2005), заступником міністра культури і туризму (2010-2011), головою наглядових рад радіостанцій «Ретро ФМ», «Радіо Алла».

4 травня 2019 року президент Петро Порошенко звільнив Юрія Артеменка з посади члена Нацради за власним бажанням (за два місяці до завершення його п’ятирічної каденції в регуляторному органі) і 7 травня призначив членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ). 24 травня новий президент Володимир Зеленський скасував указ про звільнення Юрія Артеменка з Нацради і звільнив його з НКРЗІ. У Нацраді чекали, що Юрій Артеменко поновиться на посаді, але він цього не зробив. 16 вересня 2019 року Артеменко повідомив, що став віцепрезидентом групи компаній Star Media по Україні

Нагадаємо, 31 травня низка експертів УКФ надіслали відкритого листа президенту Володимиру Зеленському, прем'єру Денису Шмигалю та очільнику Мінкульту Олександру Ткаченку, в якому вони висловили недовіру наглядовій раді УКФ та закликали розпустити її.

На думку авторів листа, «нещодавні дії новообраної Наглядової ради Фонду свідчать, що принцип прозорості розподілу коштів опинився під загрозою», що засвідчує «відхилення низки проєктів без належної аргументації».

7 червня голова Наглядової Ради Українського культурного фонду Лариса Мудрак склала повноваження. Також заяву на звільнення з посади членкині наглядової Ради УКФ подала директорка Національного музею Богдана та Варвари Ханенків Катерина Чуєва. Рішення Мудрак та Чуєва ухвалили на тлі закликів експертів та культурних інституцій до уряду висловити недовіру керівним органам УКФ, які «відмовляють у фінансуванні раніше затверджених проєктів».

8 червня міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав, що стурбований конфліктом навколо Українського культурного фонду. На його думку, необхідно розробити механізм відкликання членів наглядової ради УКФ.

11 червня 2021 року члени Комітету гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, Євгенія Кравчук та інші зареєстрували законопроєкт №5591-1 про внесення змін до закону України «Про Український культурний фонд» щодо удосконалення діяльності Українського культурного фонду. Метою цього проєкту є не лише підвищення ефективності діяльності Українського культурного фонду, а й удосконалення процедури формування складу наглядової ради УКФ.

11 червня також міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко призначив Владислава Берковського на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду. Він приступив до виконання своїх обов'язків 14 червня і того ж дня заявив, що не бачить юридичних підстав для скасування рішень наглядової ради, проти яких виступали експерти УКФ та культурні інституції.

15 червня 2021 року міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко запропонував наглядовій раді Українського культурного фонду переглянути ухвалені нею рішення.

Фото: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3494
Читайте також
16.03.2019 11:00
Ярослав Підгора-Гвяздовський
«Детектор медіа»
2 923
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду