«Воля» заявляє, що досягла компромісу з телегрупами і продовжить трансляцію загальнонаціональних каналів

«Воля» заявляє, що досягла компромісу з телегрупами і продовжить трансляцію загальнонаціональних каналів

30 Грудня 2016
3191
30 Грудня 2016
20:18

«Воля» заявляє, що досягла компромісу з телегрупами і продовжить трансляцію загальнонаціональних каналів

3191
З огляду на те, що з 1 січня 2017 склад універсальної програмної послуги (УПП) скорочено і загальнонаціональні комерційні канали телеканалів мусять перейти до договірних відносин з провайдерами, компанія-оператор послуг «Воля» заявляє про досягнення домовленості з усіма медіагрупами України.
«Воля» заявляє, що досягла компромісу з телегрупами і продовжить трансляцію загальнонаціональних каналів
«Воля» заявляє, що досягла компромісу з телегрупами і продовжить трансляцію загальнонаціональних каналів

Про це повідомляє канал «24» з посиланням на заяву компанії.

В компанії «Воля» запевняють, що для їх клієнтів нічого не зміниться і популярні канали залишаться на екранах в новорічну ніч і надалі.

«Ми знайшли компроміс з усіма медіагрупами. Ще команди з обох сторін, тому що це завжди тривалий процес, дочищають договірні відносини. Глядачеві не варто переживати, але я говорю виключно про абонентів нашої компанії, я не говорю про глядачів інших компаній, тому що їм варто задуматися, у кого, і чому, і за які гроші вони купують продукт», – зазначила директорка з маркетингу компанії «Воля» Вікторія Цомая.

За її словами, відтепер компанія спільно з медіахолдингами боротиметься з розповсюдженням піратського контенту.

«За нашою домовленістю з медіагрупами, вони будуть дуже серйозно ставитися до ділянки піратства і ми передбачили процеси, які захистять нашу компанію від ситуацій, коли ми єдиний бізнес, який працює за договором, прозоро, а весь інший ринок працює в "сірій" або "темної" зоні. Цього ні ми, ні медіа-групи не припустимо», – заявила вона.

Раніше в інтерв’ю «Детектору медіа» генеральний директор компанії «Воля» Джордж Жембері повідомив, що конкретних пропозицій від медіагруп досі не отримував і якщо домовленостей не буде досягнуто вчасно, готовий припинити ретрансляцію телеканалів, як того вимагає новоприйнятий закон.

Нагадаємо, 1 січня 2017 року набуває чинності закон про зміну складу універсальної програмної послуги (УПП). Згідно з ним, до складу УПП входять телерадіопрограми ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (нині в процесі створення), парламентського телеканалу «Рада», а також місцеві та регіональні ефірні аналогові й цифрові телеканали, що мовлять у межах не більш як однієї області та не здійснюють ретрансляції програм інших мовників і не володіють іншими ліцензіями на ефірне мовлення в інших областях. Натомість загальнонаціональні комерційні телеканали вилучаються зі складу УПП та переходять до договірних відносин з провайдерами.

Наразі триває переговорний процес між телеканалами і провайдерами щодо подальших умов співпраці. Медіагрупи назвали таку вартість свого контенту для мереж платного ТБ: «1+1 медіа» і StarLightMedia – по 75 коп. з абонента за пакет усіх каналів групи; «Медіа Група Україна» – 45 коп. з абонента за пакет усіх каналів групи; Inter Media Group – 3 грн з абонента за пакет усіх каналів групи. Також у медіагруп є певні умови щодо ретрансляції їхніх каналів: продаж усіх каналів одним пакетом, а не поштучно, обов’язкове потрапляння в соціальний пакет тощо.

Не всі провайдери погоджуються з такими умовами. Відтак, у ЗМІ вже поширюються повідомлення про майбутнє відключення телеканалів провайдерами з 1 січня. Зокрема, 7 грудня одеські ЗМІ попередили глядачів про відключення центральних телеканалів із 1 січня одеськими провайдерами.

12 грудня генеральний директор групи компаній «Тріолан» Вадим Сидоренко оголосив, що з 1 січня 2017 року «Тріолан» запроваджує абонплату за кабельне телебачення в розмірі 15 грн на місяць.

14 грудня директор провайдера «Ланет» Мар’ян Івасюк повідомив, що найближчим часом «Ланет» вимкне телеканали найбільших медіагруп, які почали вимагати від провайдерів платити їм за ретрансляцію їхнього контенту. Наступного дня «Ланет» на добу вимкнув телеканали СТБ, Новий канал і ICTV у Києві, Івано-Франківську та Калуші (Івано-Франківська область), назвавши причиною профілактичні роботи у мережі кабельного ТБ.

17 грудня медіагрупа StarLightMedia почала показувати на своїх телеканалах рекламний ролик, який закликає глядачів звернутися до їхніх кабельних провайдерів із запитанням про трансляцію цих каналів після 1 січня 2017 року.

Тим часом телеканали, які не входять до складу найбільших медіагруп, остерігаються, що їм не вистачить місця в кабельних мережах провайдерів, оскільки там будуть присутні виключно телеканали медіагруп.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не втручається в конфлікт між провайдерами та медіагрупами щодо умов ретрансляції телеканалів після скорочення складу УПП, оскільки це господарські відносини компаній. Водночас експерти висловили думку, що Нацраді слід почати контролювати абонентські бази провайдерів.

26 грудня медіагрупи StarLightMedia та «1+1 медіа» заявили, що заручилися підтримкою провайдерів, з якими уклали угоди. Готовими до публічної заяви про це виявилися лише «Тріолан» і Megogo. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3191
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду