Об’єднання провайдерів просять Президента ветувати закон про скорочення УПП

Об’єднання провайдерів просять Президента ветувати закон про скорочення УПП

20 Жовтня 2016
2214
20 Жовтня 2016
14:51

Об’єднання провайдерів просять Президента ветувати закон про скорочення УПП

2214
Професійні індустріальні об'єднання провайдерів телебачення та телекомунікаційних послуг звернyлися до Президента України з проханням ветувати ухвалений Верховною Радою закон «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)» і повернути його на повторний розгляд парламенту.
Об’єднання провайдерів просять Президента ветувати закон про скорочення УПП
Об’єднання провайдерів просять Президента ветувати закон про скорочення УПП

На думку підписантів, закон, який скорочує склад універсальної програмної послуги (УПП), «може погіршити умови доступу громадян до програм вітчизняних телеканалів».

Звернення підтримали Інтернет-асоціація України, Асоціація правовласників та постачальників контенту, Спілка операторів телекомунікацій міста Одеси та Одеської області, асоціація «Укртелемережа», Всеукраїнська Асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, Спілка кабельного ТБ України. Раніше до Президента з проханням ветувати закон звернулася «Телекомунікаційна палата України».

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про зміну складу УПП. Підготовлена до другого читання редакція законопроекту № 3504передбачає, що до складу універсальної програмної послуги входять такі телерадіопрограми:

1) публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України»;

2) телерадіоорганізацій місцевої і регіональної категорії мовлення, що здійснюють мовлення в межах не більш як однієї області (або виключно в межах Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя), що відповідно до ліцензій на мовлення здійснюють ефірне телевізійне мовлення або цифрове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, на території розташування відповідної багатоканальної телемережі, що використовується провайдером програмної послуги, за умови, що такі телерадіоорганізації не здійснюють ретрансляції програм інших мовників та не володіють іншими ліцензіями, що дозволяють здійснювати ефірне або багатоканальне мовлення в інших областях (регіонах) України;

3) державного підприємства «Парламентський телеканал «Рада» або його правонаступника за умови наявності у нього ліцензії на мовлення».

Закон має набрати чинності з 1 січня 2017 року.

7 жовтня асоціація «Телекомунікаційна палата України» (Телекомпалата) звернулася з відкритим листом до Президента України з проханням ветувати цей закон. Лист прокоментував голова StarLightMedia Володимир Бородянський, а раніше телегрупипрезентували своє бачення майбутніх договірних відносин з операторами. Бачення кабельних провайдерів в інтерв’ю «Детектору медіа» виклав директор Телекомпалати Костянтин Грицак.

19 жовтня голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про скорочення складу УПП. Закон скеровано на підпис Президенту України.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2214
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду