Робоча група схвалила законопроект про зміни в мовному законі
Робоча група з питань мовного законодавства на засіданні в п'ятницю схвалила законопроект про зміни до закону України «Про засади державної мовної політики». Про це з посиланням на віце-прем'єра з гуманітарних питань - міністра охорони здоров'я Раїсу Богатирьову повідомляє ZN.UA.
«Робоча група більшістю голосів схвалила проект закону про зміни до закону України "Про засади державної мовної політики". Даний документ буде передано до Міністерства юстиції України з перспективою подальшої подачі у Верховну Раду України», - сказала пані Богатирьова після засідання.
Крім того, за словами віце-прем'єра, робоча група затвердила проект концепції Державної національно-культурної програми всебічного розвитку і функціонування української мови. Найближчим часом, зазначила Богатирьова, цей документ буде передано на узгодження в Мінюст, а потім винесено на засідання Кабінету міністрів для затвердження.
Присутній на засіданні робочої групи один з авторів закону про основи державної мовної політики Вадим Колесніченко (фракція Партії регіонів) розповів в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна», що на засіданні він голосував проти затвердження цих документів.
«Це цинічне, хамське, образливе ставлення до 15 млн громадян України, права яких, по суті, спробували розтоптати», - вважає він.
Колесніченко пояснив, що в розробленому законопроекті пропонується, що регіональною мова може стати на території, де цією мовою говорять не менше 30% населення. Ще одна норма законопроекту пропонує, що за затвердження регіональної мови необхідно зібрати підписи не менше 30% населення, що проживає на даній території, після чого таке рішення затверджується органом місцевого самоврядування, і вже потім цей орган місцевого самоврядування повинен звернутися до Верховної Ради, яка повинна буде ухвалювати спеціальний закон.
«Тобто мається на увазі, що в Україні буде ухвалено близько 4 тис законів по кожній конкретній території, що, безумовно, є абсурдним, просто підриває мовну ситуацію в Україні, а питання захисту прав людини та реалізації Хартії регіональних мов доводить до абсурду», - підсумував пан Колесніченко.
Як повідомляла «Детектор медіа», закон «Про засади державної мовної політики» було ухвалено 3 липня в редакції першого читання. Голосування за закон відбувалося з порушенням норм регламенту, про що заявили представники опозиції. Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон 31 липня, а Віктор Янукович - 8 серпня.
Після цього російській мові надали статусу регіональної в Одесі й Одеській області, Севастополі, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Дніпропетровській і Херсонській областях, а також у Харкові, Запоріжжі таМиколаєві, Донецьку, Луганську, Ізмаїлі, Херсоні, Ялті та Красному Лучі.
Групу з доопрацювання «мовного закону» очолила Богатирьова. До складу групи увійшли 42 учасники, які розділилися на дві підгрупи - під керівництвом екс-президента Леоніда Кравчука та ректора Київського національного університету ім. Шевченка Леоніда Губерського.
«Детектор медіа»