Медійна індустрія і громадськість виступили проти законопроекту про мораль

1 Листопада 2011
18793
1 Листопада 2011
13:32

Медійна індустрія і громадськість виступили проти законопроекту про мораль

18793
Медійна індустрія і громадськість виступили проти законопроекту про мораль

Громадські організації та професійні асоціації виступили проти законопроекту № 7132 про внесення змін до закону про захист суспільної моралі, який, на їхню думку, створює передумови для антиконституційного тиску на ЗМІ.

 

Три відкриті листи до президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарова, до голови Верховної Ради Володимира Литвина, віце-спікерів і голів депутатських фракцій та до голови Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК) Василя Костицького були оприлюднені на прес-конференції 1 листопада.

 

На думку медійної індустрії і громадськості, цей законопроект під гаслами захисту моралі створює передумови для антиконституційного тиску на ЗМІ, значно розширює повноваження НЕК, суперечить європейській практиці розвитку гуманітарного суспільства, містить ряд вимог, що є технічно нездійсненними, а деякі новації документу є абсурдними. Окрім цього, документ обмежує конституційне право громадян на свободу слова та інформацію шляхом накладання на операторів і провайдерів комунікацій обов'язку за вказівкою НЕК без рішення суду обмежувати доступ до інформаційних ресурсів, які визнані нею еротичними.

 

Автори відкритих листів вважають законопроект неприйнятним через те, що він «повністю суперечить правовій практиці демократичних країн світу, створює передумови для впровадження цензури, порушує конституційні права громадян України, загрожує свободі слова та інформації, впроваджує нові можливості для корупції, збільшує витрати державного бюджету у цей складний для країни час».

 

Відтак, вони просять голову Верховної Ради і народних депутатів відхилити законопроект під час розгляду в другому читанні. А президента і прем'єр-міністра просять втрутитися в ситуацію для забезпечення виконання указу президента України № 1085/2010 щодо ліквідації НЕК, сприяти внесенню відповідного урядового проекту змін до закону про захист суспільної моралі та запобігти прийняттю законопроекту № 7132.

 

У листі до голови НЕК Василя Костицького автори звертають увагу на неприйнятність законопроекту, який створює засади для додаткового ліцензування, корупції і цензури.

 

Відкриті листи до президента і прем'єра та до голови Верховної Ради підписали виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету Катерина Котенко, виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, голова правління Інтернет-асоціації України Тетяна Попова, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла-страда Україна» Катерина Левченко, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М'ясникова, голова правління Східноєвропейського інституту проблем медіа Ольга Большакова, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов, голова комісії Української спілки промисловців і підприємців з питань науки та IT Іван Пєтухов.

 

Відкритий лист до Василя Костицького підписали голова правління Інтернет-асоціації України Тетяна Попова, виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету Катерина Котенко, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М'ясникова, голова Спілки рекламістів Євген Ромат, голова правління Всеукраїнської рекламної коаліції Ірина Кузнєцова, голова Асоціації зовнішньої реклами України Артем Біденко, президент Української асоціації директ-маркетингу Валентин Калашник.

 

Як писала «Детектор медіа», законопроект № 7132, який пропонує зміни до закону «Про захист суспільної моралі», було ухвалено в першому читанні 18 жовтня 2011 року.

 

Проти законопроекту виступили український рух «Стоп цензурі!», Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів, «Репортери без кордонів» і Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. На їхню думку, у разі ухвалення закону в Україні може з'явитись надзвичайно сильний інструмент цензури.

 

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступив за вилучення «низки одіозних норм» із законопроекту про мораль.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18793
Читайте також
27.10.2011 14:10
Володимир Павлів, для «Детектор медіа»
2 137
26.10.2011 13:04
Виктория Сюмар, http://blogs.korrespondent.net
22 210
26.10.2011 12:02
Андрій Кокотюха
для «Детектор медіа»
42 999
25.10.2011 13:27
Оксана Іванців, Роман Головенко, «Українська правда»
37 895
20.10.2011 11:59
Юлия Рябчун, «Коммерсантъ»
21 917
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду