Побєдобєсіє: історія хвороби. Гість подкасту «Медіуми» — воєнний історик Василь Павлов
У подкасті «Медіуми» Наталка Соколенко та Вадим Міський розбиратимуть історії, в які нас втягує медіаіндустрія. У другому випуску подкасту «Медіуми» говоримо з воєнним істориком Василем Павловим про те, як спершу в Радянському Союзі, а потім і в Росії творили фейкову історію Другої світової війни, та яку історію замість «побєдобєсія» має створити Україна.
Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox та інших подкастингових платформах.
02:56 Декілька років у Радянському Союзі відзначалося два дні перемоги — над Німеччиною і над Японією.
06:49 Як трансформувався образ Другої світової та перемоги в радянських медіа, літературі, кінематографі.
11:04 Як у путінській Росії свято перемоги перетворюється на «побєдобєсіє». «Бессмертный полк» як нова «традиція»: звідки він узявся.
18:20 Кого Путін формує наративом про «Бессмертный полк».
19:30 Дії російської армії під Бахмутом — калька дій радянської армії під Ржевом.
22:05 Імідж «радянських визволителів» — як заплющували очі на два мільйони зґвалтованих німкень та інші звірства росіян часів Другої світової.
29:03 За версією Путіна, Росія перемогла би Гітлера «і без України»: чи так це? Також про український слід у Мангеттенському проєкті, як українці допомагали США та Великій Британії воювати з нацизмом.
35:14 Подивитися на історію Другої світової «українськими очима». Досвід яких країн може бути для нас корисним.
43:13 Зараз ми фактично завершуємо Другу світову війну.
Також рекомендуємо: «ДМ» нещодавно запустив подкаст із назвою «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на шпальтах наших онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки співпраці з «Українським радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік від Херсона, розповіла, що ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв’язок із реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст виходив від перших повномасштабного вторгнення у 2022 році до липня 2024 року. У ньому Вадим Міський викривав найбільш резонансні російські фейки, вкиди та шайхрайські схеми, які використовує ворог, а також лунали поради з медіаграмотності та цифрової безпеки. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple Podcasts, YouTube, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.