Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 16 грудня
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «1+1», «Інтер», «FreeДом», ICTV/СТБ.
Про визнання Росії державою-спонсоркою тероризму у блоці «1+1» говорили з польським істориком Лукашем Адамським. Він сказав, що поки що ухвалена лише резолюція Сейму, тож поки що це не може розцінюватися як офіційна позиція польської держави. Наразі це означає, що лише парламент визнав спонсорство тероризму, а не вся Польща, бо тоді б вийшло, що держава має певні дипломатичні стосунки з державою-терористом. Крім того, гість додав, що подібні рішення стануть можливими лише тоді, коли всі остаточно вирішать, що з Путіним неможливі будь-які перемовини про завершення війни.
Черговий ракетний удар по Україні обговорили з воєнним експертом Михайлом Притулою. Гість вважає, що стратегія регулярних ракетних ударів використовується, аби залякати українців. Проте це найгірший варіант стратегії, який могло обрати російське командування, бо українці не лякаються.
Далі у марафоні про удар також говорили з речником командування Повітряних сил Юрієм Ігнатом. Він розповів про типи зброї, які використала Росія, роботу протиповітряної та протиракетної оборони. Зокрема, щодо удару по Кривому Рогу він сказав, що росіяни цілеспрямовано використали ракети з низькою точністю, тому й влучили по житловому будинку.
Російська політична аналітикиня Ольга Курносова у гостьовій студії «1+1» говорила про становище бізнесу в Росії. За її словами, бізнесменам бути разом з президентом Росії невигідно, оскільки у них можуть все забрати. Тоді як раніше діловим людям було вигідно товаришувати з Путіним. Також вона сказала, що еліта боїться виступати проти Путіна, бо можна потрапити під репресії, проте коли його не стане, вони будуть намагатись мінімізувати втрати від війни.
Із заступницею головного редактора проєкту StopFake Вікторією Романюк говорили про російську дезінформацію і наративи, які поширюють російські пропагандисти. Зокрема, вона розповіла про фейки, які запускаються на польську аудиторію, аби залякати поляків.
Про санкції проти Росії та способи, в які Кремль їх обходить, говорили з головою правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігорем Бураковським. Він розповів про ризики чорного ринку, який дозволяє Росії обходити санкції. За його словами, не всі країни, які беруть у цьому участь, до кінця розуміють ризики. Гість сказав, що чорний ринок в обхід санкцій ніколи не зможе замінити реальний ринок.
Російський соціолог Ігор Яковенко у блоці каналу іномовлення розповів, що в Росії стали гірше сприймати пропаганду Кремля. Попри те, що росіяни приховують свої погляди, все одно достатньо індикаторів, аби зрозуміти, чи підтримують вони війну. Також він сказав, що у тоталітарній державі жодна соціологія не працює, тому неможливо отримати реальні дані про громадську думку в Росії.