Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 6 жовтня

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 6 жовтня

7 Жовтня 2022
1651
7 Жовтня 2022
21:39

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 6 жовтня

1651
Контрнаступ української армії, ворожі атаки дронів-камікадзе, ядерний шантаж Путіна, мобілізація в Росії, саміт лідерів ЄС у Празі.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 6 жовтня
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 6 жовтня

У блоці «1+1» з політкоментатором Ігорем Петренком обговорювали рішення Ради національної безпеки і оборони щодо неможливості переговорів із Путіним і указ президента Зеленського, який ввів це рішення в дію. Віднедавна Ігор Петренко – постійний гість етерів, до слова, в сюжеті, що передував включенню, основним коментатором виступав теж він. Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що він є власником нової компанії колишніх працівників медіахолдингу «Україна».

Кандидат політичних наук Станіслав Желіховський міркував, чи загрожує російська ядерна зброя Польщі і якою у разі удару буде відповідь НАТО.

Правозахисник Павло Лиснянський коментував ситуацію з українськими біженцями, яких не випускають із Росії.

Із казахстанським опозиціонером, керівником онлайн-видання «Басе» Айдосом Садиковим ведучі обговорювали те, як зустрічають у Казахстані росіян-втікачів від мобілізації. Мал йтися про критичне ставлення в країні до російської верхівки та її рішень, однак Айдос Садиков почав розповідати про навчання організації Договору колективної безпеки, учасники яких нібито воюватимуть з Україною; що блогера, який запитував у втікачів із Росії, чий Крим, посадили на п’ять діб; що президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв збирається продовжити свої повноваження на сім років, і жодних демократичних змін у державі немає тощо. Виникло дежавю, адже подібна ситуація в етері вже була. Можливо, з представниками опозиції не варто говорити про «хорошу» владу в їхніх країнах?  

Із сином експрезидента Республіки Ічкерія Аслана Масхадова Анзором Масхадовим, а потім і з шеф-редактором новин російського видання The Insider Тимуром Олевським ведучі (вже інша пара) говорили про Рамзана Кадирова, зокрема про присвоєння йому генеральського звання. Схоже запитання ведучі поставили й старшій науковій співробітниці університету Гельсінкі Маргариті Завадській, яка взагалі-то коментувала вплив на російський ринок праці втечі мільйонів росіян від мобілізації. Склалося враження, що Кадирова в етері забагато.

Політтехнолог Тарас Загородній коментував шабаш на Червоній площі з нагоди «приєднання» окупованих українських територій і вигук «Гойда!» Охлобистіна.

Білоруська журналістка, засновниця групи «Досить боятися!» Тетяна Мартинова констатувала, що згідно із результатами останніх соцопитувань, яким можна довіряти, підтримка України в Білорусі знизилася на 5-8%. Мартинова також коментувала те, що Лукашенко визнав участь Білорусі на боці Росії у війні в Україні. 

У денному блоці каналу іномовлення воєнний оглядач Олександр Коваленко докладно розповів про контрнаступ нашої армії на півдні, а нардеп від «Слуги народу», голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв — про шлях України в НАТО.

Голова проєкту «Служба підтримки», росіянин Ілля Красильщик розповідав, на які запитання щодо мобілізації йому та його співробітникам доводиться відповідати: «Наше головне завдання — сказати: не вірте їм, це ваші вороги, вони вас обдурять. Не беріть повістки, не ходіть у військкомати. Не вірте!».

Голова громадської організації «Центр прикладних досліджень» Андрій Каракуц коментував ситуацію в ООН і перспективи голосування за резолюцію щодо анексії Росією окупованих українських територій. 

За словами російського журналіста і блогера Майкла Накі, Путін вибудував власну систему, в яку сам повірив. Зокрема, російський диктатор повірив ФСБ, яка запевнила його, що Україну можна захопити швидко, ще й зустрічатимуть із квітами. «Але що довше йде війна, то більше інформації до нього доходить, і його віра похитнулася, — зазначив Накі. — А де взяти нормальне джерело інформації, він не знає. Може, дивитися ваш канал?». Журналіст також запропонував заздалегідь привітати Путіна з ювілеєм: «Кажуть, це погана прикмета».

Міністр закордонних справ Литви у 2012-2020 роках Лінас Лінкявічюс коментував зустріч Європейської Політичної Спільноти в Празі: «Треба наповнити це змістом. Просто з’їхатися і зробити спільне фото недостатньо, це ми вже бачили».

У блоці каналу «Інтер» речниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони «Південь» Наталя Гуменюк говорила про атаку іранських дронів на Білу Церкву.

Російська журналістка з Вашингтона Каріна Орлова коментувала рішення ОПЕК+ скоротити обсяги видобування нафти, «мирний план» Ілона Маска і ядерний шантаж Путіна, якого назвала «новим Бен Ладеном».

Голова Запорізької ОВА Олександр Старух розповів про обстріли Запоріжжя.

Російський письменник, публіцист, драматург Віктор Шендерович зізнався, що був кращої думки про російський народ, який «плаче, але проводжає чоловіків на війну в Україну», і порадив для розуміння цього феномену читати «Муму» Тургенєва.

У вечірньому блоці каналу іномовлення професор IE Business School у Мадриді Максим Миронов говорив про ціну війни Путіна для бюджету Росії. За його словами, найжорсткіші санкції як у 2014 році, так і зараз запровадив не ЄС, не США, а сам Путін. Санкції ЄС і США можна зняти, а от подолати глибоку демографічну кризу, яка виникне внаслідок мобілізації та відтоку з країни мільйонів молодих освічених людей, набагато важче.   

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1651
Теги:
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду