У Білорусі суд скасував штраф колишньому редактору Nexta Роману Протасевичу
У Білорусі суд скасував штраф колишньому редактору Nexta Роману Протасевичу
Колишній редактор білоруського опозиційного телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич повідомив, що суд скасував призначений йому штраф у розмірі понад 24,5 мільйона білоруських рублів (близько 7,8 мільйона доларів).
Про це Протасевич розповів пропагандистам Людмилі Гладкій та Костянтину Придибайлу, передає Sputnik Беларусь.
Протасевич додав, що подав апеляцію на рішення суду «ще певний час тому».
«Усе чесно, все законно. Це була офіційна процедура, це була апеляція, це були окремі судові засідання. Ну і я, як мені здається, навів достатню кількість аргументів для того, щоб цей величезний, навіть астрономічний штраф скасували», – сказав колишній редактор білоруського опозиційного телеграм-каналу.
За його словами, він вилетів до ОАЕ літаком «Белавіа» зі своєю «другою половинкою».
Протасевич останні три місяці працює зварювальником і «виготовляє трансформатори для енергетичної промисловості».
«Зарплату платять гідну», – каже він та додає, що подав документи для поновлення навчання на заочному відділенні факультету журналістики Білоруського державного університету.
Нагадаємо, що у травні 2023 року у Білорусі помилували ексредактора опозиційного каналу Nexta Романа Протасевича, раніше засудженого до восьми років колонії посиленого режиму в справі про змову з метою захоплення влади.
Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу силовики затримали 23 травня 2021 року в аеропорту Мінська. Літак, на якому Сапега та Протасевич поверталися з Афін до Вільнюса, був примусово посаджений ВПС Білорусі на мінському летовищі.
У 2021 році білоруська пропаганда записала з Протасевичем низку відео, під час яких він «зізнавався» в організації несанкціонованих акцій протесту в 2020 році. Щирість заяв Протасевича можна поставити під сумнів. Його батьки припускали, що опозиціонера катували в СІЗО.
У січні 2022 року Протасевич повідомив, що його відпустили з-під домашнього арешту і що він співпрацюватиме з провладною організацією.
13 квітня 2023 року білоруська прокуратура висунула Протасевичу нове, більш тяжке звинувачення — у повторному керівництві «екстремістським формуванням». Ідеться про адміністрування телеграм-каналу «Беларусь головного мозга».
Його дівчину Софію Сапегу у травні 2022 року засудили до шести років колонії за нібито адміністрування опозиційного телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі».
У червні Сапега попросила самопроголошеного президента Олександра Лукашенка про помилування, а батько засудженої погасив призначений судом штраф у 175 тисяч білоруських рублів (близько 67 тисяч євро), що формально відкрило шлях до її помилування або передачі Росії. У січні комісія при самопроголошеному президентові Білорусі Олександрі Лукашенку відмовила Сапезі в помилуванні.
Утім, у квітні 2023 року влада Білорусі таки запустила процедуру передачі Софії Сапеги до Росії.
Фото: БелТА