Ілларіон Павлюк: В Міноборони продовжують працювати над удосконаленням правил доступу журналістів до зони бойових дій
Ілларіон Павлюк: В Міноборони продовжують працювати над удосконаленням правил доступу журналістів до зони бойових дій
Українські журналісти роблять надзвичайно великий внесок у боротьбу України з агресором, дуже часто наражаючи своє життя на смертельний ризик. Про це керівник управління преси та інформації Міністерства оборони України Ілларіон Павлюк сказав у своєму виступі на презентації кампанії «Журналісти мають значення», яка відбулась у Києві 9 квітня 2024 року.
«Іноді некомбатанти ризикують більше, ніж комбатанти. Ми цінуємо це», — наголосив він, зауваживши, що говорить про це як колишній журналіст, який працював у зоні бойових дій.
За словами Павлюка, Україна на своєму шляху до перемоги обрала шлях демократії, шлях демократичної, вільної держави. Це передбачає співпрацю народу і держави та підзвітність державних інституцій суспільству. Саме незалежні медіа, переконаний керівник управління преси та інформації МОУ, створюють умови для того, щоб ця співпраця була ефективною і щоб ця підзвітність була сталою.
«Саме ви, українські медіа, даєте інформацію родичам захисників і захисниць, які воюють на фронті. Завдяки вашим репортажам приймають рішення платники податків у країнах-партнерах, чи підтримувати їм своїх політиків, які за рахунок цих податків надають допомогу Україні. І, власне, ніхто, крім незалежних медіа, не може пояснити їм, чому потрібно підтримувати Україну. І ніхто не зробить це краще, ніж журналіст, який на власні очі бачив війну, боротьбу українців і злочини росіян. Цей внесок українських медіа у нашу спільну боротьбу з агресором складно переоцінити», — звернувся до журналістів Іларіон Павлюк.
Він повідомив, що, усвідомлюючи це, у Міністерстві оборони України намагаються вибудувати баланс між безпекою операцій, військовою таємницею, необхідністю дотримуватись тиші і між прагненням зробити так, щоб чим більше голосів незалежних медіа звучало з фронту.
«Це непросто. Але ми йдемо шляхом цих змін. Зокрема, суттєво оновили наказ Головнокомандувача ЗСУ, який українські журналісти добре знають як наказ номер 73, що регламентує перебування журналістів у зоні бойових дій. Це ще не кінець цього шляху, а тільки початок. Багато чого треба ще доопрацювати і багато що треба робити в цьому напрямку постійно. І дуже важливо, щоб ця робота не припинялась. Ми не можемо допустити, щоб голоси незалежних медіа припинили звучати. Ми мусимо забезпечувати це багатоголосся і працювати над цим далі і далі», — сказав Павлюк.
Нагадаємо, Головнокомандувач ЗСУ (на той час — Валерій Залужний) наказом №51 від 3 лютого 2024 року затвердив зміни до наказу №73 щодо правил акредитації журналістів під час дії воєнного стану. Його ключова новація — спрощення доступу акредитованих журналістів до роботи в зоні бойових дій та чіткий опис зон цього доступу — зеленої, жовтої та червоної.
Експерти Інституту масової інформації, докладно проаналізувавши документ, назвали значним досягненням те, що в ньому вперше подано детальний опис зон, якого раніше взагалі не було. «Репортери без кордонів» (RSF) у своїй заяві також позитивно оцінили поправки до наказу.
Читайте також:
- Інститут масової інформації передав Міноборони пропозиції з удосконалення правил доступу журналістів до зони бойових дій
- ІМІ: На Сумщині у «жовтій» зоні запровадили постійний супровід журналістів військовими
- ІМІ роз’яснив, яку інформацію журналістам заборонено поширювати із зони бойових дій після змін до наказу Головкома
- Боротьба за право показати війну: як медійникам спростити доступ до фронту
- Ілларіон Павлюк: В інформаційній війні Україні потрібен баланс безпеки, відповідальності та протидії ворогу
Фото: Владислав Мусієнко