«Книжковий Арсенал» оголосив кураторів цьогорічних програм
Літературознавиця, журналістка та есеїстка Тетяна Огаркова й філософ, письменник та журналіст, президент ПЕН-Україна Володимир Єрмоленко куруватимуть фокус-тему XII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» — «Життя на межі». Про це повідомили на сайті фестивалю.
«Тетяна Огаркова і Володимир Єрмоленко — люди великої праці. Їхній багатолітній подкаст про культуру для українських слухачів і кілька іншомовних подкастів про Україну для глобальної аудиторії — неоціненний внесок в українську суб’єктність. Їхні статті, книги й виступи дуже важливі.
Однак, запрошуючи їх курувати фокус-тему, ми думали не лише про це. Нам йшлося про їхні регулярні волонтерські поїздки по всій Україні, а найбільше — на український схід і південь, які тривають з перших днів російського вторгнення. Про те, що вони бачать, як осмислюють побачене, які пропонують висновки», — прокоментувала генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.
Тетяна Огаркова. Фото: Олександр Попенко / «Мистецький арсенал»
Володимир Єрмоленко. Фото: Олександр Попенко / «Мистецький арсенал»
Кураторкою Літературної програми 2024 стала радіоведуча, радіопродюсерка та письменниця Олена Гусейнова.
Олена Гусейнова. Фото: Олександр Попенко / «Мистецький арсенал»
Під час фестивалю також відбудеться Програма для/про дітей та підлітків, роботу якої куруватиме письменниця, журналістка, перекладачка, авторка книжок для дітей та підлітків Ольга Русіна.
Ольга Русіна. Фото: Олександр Попенко / «Мистецький арсенал»
Зі спеціальною програмою цьогорічний «Книжковий Арсенал» прийматиме Літературний фестиваль «П’ятий Харків». Програму, яку організовують у співпраці з Харківським літературним музеєм, куруватиме літературний критик, літературознавець, лектор, куратор мистецьких проєктів Євгеній Стасіневич.
Євгеній Стасіневич. Фото: Олена Ведмідь
Спеціальну програму подій на цьогорічному Книжковому Арсеналі вдруге представить Український ПЕН.
Під кураторством Оксани Карп’юк відбудеться Професійна програма, що стане майданчиком для галузевих дискусій, обміну досвідом і пошуку вдалих рішень.
Оксана Карп’юк. Фото: Олександр Попенко / «Мистецький арсенал»
У межах заходу також готують окремі події від видавців.
Окрім цього, пресслужба фестивалю презентувала айдентику події, розроблену командою дизайнерів МА на чолі з Лєрою Гуєвською. Дизайн відповідає фокус-темі та візуально осмислює ідею «життя на межі».
«В нашій уяві межа це щось конкретне, але візуально — ефемерне, адже в природі немає чітких меж і кордонів. Де вона проходить? Праворуч, де лінія бойових зіткнень формує нову межу? Чи всередині нас, як пульсуюча артерія, що качає кров і живить весь організм? Нова айдентика КА пропонує відповісти на ці запитання, спираючись на власний досвід і відчуття», — зазначила команда «Книжкового Арсеналу».
12-ий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» цьогоріч відбудеться з 30 травня до 2 червня. Його структура залишається незмінною і складатиметься з двох елементів: програмної частини фестивалю та книжкового ярмарку з відповідними тематичними секціями.
Нагадаємо, міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» заснували ще у 2011 році. Його вважають однією з найбільших літературно-мистецьких подій країни.
Минулого року фестиваль відкрився 22 червня за участі 77 українських видавництв. Журналістка, виконавча директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу, авторка та документалістка Наталя Гуменюк курувала фокус-тему фестивалю «Коли все має значення», а основною літературною програмою опікувалася виконавча продюсерка радіо «Культура», членкиня Радіокомітету Європейської мовної спілки та Українського ПЕН, перекладачка і письменниця Ірина Славінська.
У 2022 році команда Мистецького арсеналу вирішила не проводити «Книжковий арсенал» через повномасштабне вторгнення Росії.
Фото: «Книжковий Арсенал»