ПАРЄ закликала членів Ради Європи підтримувати українських журналістів
ПАРЄ закликала членів Ради Європи підтримувати українських журналістів
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, у якій, зокрема, закликає держави, що мають членство в Раді Європи, надавати підтримку українським медіа. Про це написало агентство «Інтерфакс-Україна», посилаючись на повідомлення членкині постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ, заступниці голови фракції «Слуга народу» Євгенії Кравчук.
«Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію "Гарантування свободи медіа та безпеки журналістів: зобов'язання держав-членів" — 49 голосів "за". Резолюція підкреслює, що війна в Україні викликала серйозну стурбованість у сфері медіа: журналісти, які висвітлюють найбільший конфлікт у Європі з часів Другої світової війни, ставлять під загрозу свою власну безпеку. Асамблея закликала держави-члени Ради Європи надавати підтримку українським медіа та допомогу журналістам з України», — йдеться в дописі Кравчук.
За словами парламентарки, у пояснювальному меморандумі до документа відзначили успішну роботу Суспільного.
«Наше Суспільне отримало підтримку від своїх європейських колег для забезпечення його доступності на всій території України в умовах війни. Telegram-канал Суспільного за час війни зріс із 40 тисяч до 1,2 мільйона підписників», — зазначила Кравчук.
Крім того, за її словами, в резолюції окремо згадали про діяльність українського проєкту «The Reckoning Project: Ukraine Testifies» («Свідчить Україна»). Учасники проєкту фіксують та збирають свідчення постраждалих від російської окупації, докладаючи зусиль, щоб голоси жертв могли бути почуті в судах. Місія проєкту — «вийти за межі “сенсаційних новин” та надати контекст російським злочинам».
Як раніше писав «Детектор медіа», Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка закликає країни-члени визнати депортацію українських дітей Росією геноцидом українського народу.
Члена української делегації ПАРЄ, народного депутата з фракції «Європейська солідарність» Олексія Гончаренка обрали головою Комітету з міграції, біженців та переміщених осіб Парламентської асамблеї Ради Європи.
Парламентська асамблея Ради Європи визнала Росію диктатурою і закликала держави-члени Ради визнати президента РФ Володимира Путіна нелегітимним після закінчення його нинішнього президентського терміну.
Джерело фото: фейсбук-сторінка Council of Europe