Звіт Держкіно: У 2023-му українське кіно принесло у держбюджет 31,4 млн грн
Звіт Держкіно: У 2023-му українське кіно принесло у держбюджет 31,4 млн грн
Державне агентство України з питань кіно опублікувало звіт щодо своєї діяльності з 1 січня до 16 жовтня 2023 року. За даними звіту, цьогоріч українське кіно принесло державі рекордну суму — 31,4 млн грн. Це у 4,5 рази більше, ніж минулого року, звертають увагу журналісти «Forbes Україна».
«Якщо Держкіно фінансово підтримує виробництво фільму, отримує відсоток прибутку від його комерційного використання. Розмір відсотку завжди різний; його фіксують у договорі між продюсерами та Держкіно. Гроші надходять до спецфонду держоргану», — пояснюють журналісти «Forbes Україна».
Найприбутковіші для України фільми 2023 року:
«Мавка» — Держкіно вклало 49,5 млн грн, отримало 12,4 млн;
«Довбуш» — 65 млн грн вклало та 1,9 млн повернулися;
«Люксембург, Люксембург» — 20 млн та 6,3 млн відповідно;
«Снайпер. Білий ворон» — 24 млн і 2,2 млн грн відповідно.
«За останні п’ять років найбільшу суму спецфонду Держкіно приніс фільм “Студії Квартал 95” “Я, ти, він, вона”. У 2019-му до спецфонду надійшло 13,3 млн грн. Впродовж тривалого часу цей фільм був найбільш касовим українським фільмом в Україні, бо зібрав 71 млн грн за весь час прокату. У березні 2023-го титул відійшов “Мавці”», — зазначають у «Forbes Україна».
На думку продюсерки та співзасновниці Української кіноакадемії Юлії Сінькевич, найближчим часом не варто чекати суттєвого зростання надходжень у спецфонд Держкіно, оскільки в українському кіно наразі не очікується великих релізів.
Читайте також:
Як писав «Детектор медіа» раніше, 10 жовтня цього року Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Деякі питання функціонування Державного реєстру фільмів», яка скасовує вимогу для підприємців отримувати державне посвідчення на право розповсюдження та демонстрування фільмів.
За даними звіту Державного агентства України з питань кіно, протягом поточного року за підтримки Держкіно було створено 13 фільмів. Крім того, на стадії виробництва перебувають 111 проєктів, а 10 стрічок — у знімальному періоді.
У березні 2022-го українські продюсери створили об’єднання, щоб знімати документальні проєкти про російську військову агресію проти України.
Фото: скриншот