З початку війни між Ізраїлем та ХАМАСом загинуло щонайменше 53 журналісти. Деякі — разом зі своїми сім'ями та дітьми
З початку війни між Ізраїлем та ХАМАСом загинуло щонайменше 53 журналісти. Деякі — разом зі своїми сім'ями та дітьми
З початку війни між Ізраїлем та ХАМАСом загинуло щонайменше 53 журналісти і представники ЗМІ, повідомляє Комітет захисту журналістів (Committee to Protect Journalists).
Як зазначається, з 53 загиблих 46 були палестинцями, 4 — ізраїльтянами і 3 — ліванцями.
Крім того, 11 журналістів дістали поранення, троє вважаються зниклими безвісти, 18 було заарештовано.
Найбільша кількість журналістів загинула в перший день війни, 7 жовтня, коли життя втратили шість представників ЗМІ, а також 18 листопада, коли загинуло п’ять журналістів.
Із посиланням на інформацію агентства Reuters Комітет повідомляє, що Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила інформаційним агентствам Reuters та Agence France Press, що не може гарантувати безпеку їхнім журналістам у Секторі Гази, після запиту агентствами гарантій того, що їхні співробітники не стануть об’єктом ізраїльських ударів.
В організації акцентують, що журналісти в Газі стикаються з особливо високим ризиком, коли намагаються висвітлювати конфлікт під час наземних операцій Ізраїлю, включаючи руйнівні ізраїльські авіаудари, порушення зв'язку, брак постачання та відключення електроенергії.
«CPJ наголошує, що журналісти є цивільними особами, які виконують важливу роботу під час кризи, і вони не повинні ставати мішенню воюючих сторін. Журналісти в усьому регіоні йдуть на великі жертви, щоб висвітлити цей карколомний конфлікт», — сказав Шериф Мансур, координатор програм CPJ на Близькому Сході та в Північній Африці.
Комітет також розслідує численні непідтверджені повідомлення про вбивства, зникнення, затримання, поранення інших журналістів, а також про заподіяння шкоди офісам ЗМІ та будинкам журналістів.
CPJ надає поіменний список загиблих журналістів, де вказує назви медіа, у яких вони працювали, а також обставини їхньої гибелі. Декілька журналістів загинули разом із членами своїх сімей, серед яких були і діти, внаслідок ізраїльських авіаударів по їхніх будинках.
Читайте також: «Аль-Джазіра» повідомила, що родина її журналіста загинула внаслідок ізраїльського удару по Сектору Гази.
Родичі та колеги оплакують тіла палестинських журналістів Хасуни Саліма та Сарі Мансура, які загинули внаслідок ізраїльського авіаудару по табору біженців Бурейдж у центрі Сектору Гази, 19 листопада. Фото: AFP / Башар Талеб.
Зазначається, що цей список включає імена людей, дані про яких ґрунтуються на інформації, отриманій від джерел CPJ у регіоні, а також на повідомленнях ЗМІ. До нього входять усі журналісти, що займалися висвітленням новин. «Незрозуміло, чи всі ці журналісти висвітлювали конфлікт у момент своєї смерті, але CPJ включив їх у свій підрахунок, оскільки ми розслідуємо обставини їхньої гибелі. Список регулярно оновлюється», — йдеться у звіті організації.
Фото: агентство «Анадолу»