У Франції розслідують можливе отруєння ексредакторки пропагандистського Першого каналу РФ Марини Овсяннікової, — росЗМІ
У Франції розслідують можливе отруєння ексредакторки пропагандистського Першого каналу РФ Марини Овсяннікової, — росЗМІ
Прокуратура Парижа розпочала розслідування у зв'язку з підозрою на можливе отруєння колишньої редакторки державного «Первого канала» РФ Марини Овсяннікової. Про це повідомляє пропагандистське агентство ТАСС із посиланням на прокуратуру Парижа.
«Овсяннікова повідомила, що відчула себе погано, коли виходила зі своєї квартири. Вона вважала, що її спробували отруїти. Поки що ми можемо сказати, що нас повідомили про її свідчення. Розслідування було доручено судовій поліції», — цитує ТАСС заяву паризької прокуратури.
В інформації агентства йдеться про те, що в прокуратурі не змогли прокоментувати, чому Овсяннікова вирішила, що її хотіли отруїти, «проте Agence France-Presse з посиланням на джерело, близьке до слідства, стверджує, що на ручці дверей своєї квартири в Парижі колишній редакторка Першого каналу виявила порошок. Наразі слідчі продовжують встановлювати всі обставини, експерти досліджують проби невідомого порошку та обстежують квартиру Овсяннікової».
Нагадаємо, на початку жовтня Басманний суд Москви заочно засудив колишню працівницю російського «Первого канала» Марину Овсяннікову до восьми з половиною років колонії загального режиму. Про це повідомляє російська «Медуза» з посиланням на «Медиазону».
Суд визнав Овсяннікову винною в поширенні «фейків» про російську армію за мотивами політичної ненависті. Прокуратура вимагала для Овсяннікової дев'ять із половиною років колонії.
Марина Овсяннікова з 2003-го по 2022 рік працювала на російському «Первом канале». Вона стала відомою у березні 2022 року, коли під час нібито прямого ефіру програми «Время» зайшла у студію з плакатом «Ні війні».
Після цього вона звільнилася, виїхала з Росії та працювала до липня 2022 року в німецькому виданні Die Welt, де була авторкою колонок про Росію та війну в Україні, а також як кореспондентка побувала в Молдові та Україні.
Пізніше вона повернулася до Москви і продовжила брати участь в антивоєнних акціях. Її тричі штрафували за статтею про «дискредитацію» армії. У серпні 2022 року Овсяннікову затримали та відправили під домашній арешт. Приводом став одиночний пікет на Софійській набережній у Москві, на який вона вийшла з плакатом «Путін — убивця. Його солдати — фашисти. 352 дитини загинули. Скільки ще має загинути дітей, щоби ви зупинилися?».
1 жовтня 2022-го з'явились повідомлення, що Овсяннікова нібито втекла з-під домашнього арешту разом з 11-річною донькою. Як повідомляло російське видання «Медуза», судячи з соцмереж Овсяннікової, зараз вона перебуває в Парижі. 9 лютого 2023-го Овсяннікова мала провести пресконференцію в паризькому офісі «Репортерів без кордонів».
Ще під час роботи на Die Welt, 1 червня 2022 року, Овсяннікова побувала в Києві, де мала провести пресконференцію «Викриття від Марини Овсяннікової: як працює російська пропаганда» в офісі «Інтерфакс-Україна». Однак її скасували за пів години після публікації анонсу 31 травня.
Також Овсяннікова мала завітати на зустріч зі студентами Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Втім, відразу отримала відмову від керівництва навчального закладу.
Після поїздки в Україну росіянка розповіла, що «дивом виїхала» і її «евакуацією» займалась редакція Die Welt. Вона стверджувала, що мала намір записати інтерв’ю з Володимиром Зеленським, однак президент не підтвердив це. Більше про Марину Овсяннікову та її перебування в Києві читайте в матеріалі «ДМ» «Овсяннікова, сер. Що відомо про невдалу пресконференцію пропагандистки в Києві».
Фото: Марина Овсяннікова / «Комерсант»