СБУ: Звільнення митрополита Павла з-під варти не означає, що він уникне кримінальної відповідальності

СБУ: Звільнення митрополита Павла з-під варти не означає, що він уникне кримінальної відповідальності

9 Серпня 2023
766
9 Серпня 2023
11:50

СБУ: Звільнення митрополита Павла з-під варти не означає, що він уникне кримінальної відповідальності

766
Павло Лебідь зобов’язаний носити електронний браслет та не покидати село Вороньків на Київщині, де проживає, не повідомивши слідчого.
СБУ: Звільнення митрополита Павла з-під варти не означає, що він уникне кримінальної відповідальності
СБУ: Звільнення митрополита Павла з-під варти не означає, що він уникне кримінальної відповідальності

Служба безпеки України запевнила, що звільнення з-під варти через внесення застави колишнього намісника Києво-Печерської лаври від УПЦ МП митрополита Павла Лебедя не означає його звільнення від кримінальної відповідальності. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Спецслужба зазначила, що внесення застави за митрополита було передбачено попереднім рішенням Солом’янського районного суду м. Києва, адже інкриміновані митрополиту Павлу статті Кримінального кодексу «не передбачають безальтернативного тримання під вартою ». Однак такий вид запобіжного заходу, а словами СБУ, «жодним чином не вплине на справедливий розгляд справи» в суді.

Спецслужба нагадує, що суд наклав на митрополита низку обов’язків: носити електронний браслет та не покидати село Вороньків на Київщині, не повідомивши про це слідчого (за винятком невідкладних випадків, пов’язаних із небезпекою для життя та здоров'я). Крім того, він має на першу ж вимогу прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді в даному кримінальному провадженні, а також утримуватися від спілкування з потерпілими та свідками.

СБУ додає, що на даний час розслідування у кримінальному провадженні стосовно Павла (Лебедя) завершено, а його адвокати ознайомлюються з матеріалами справи. Після цього обвинувальний акт скерують до суду.

Нагадаємо, 7 серпня колишній настоятель Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь), якого звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі та виправдовуванні збройної агресії Росії проти України, вийшов  під заставу із СІЗО. За словами його адвоката, гроші на заставу надали більше тисячі людей. Разом вони начебто зібрали суму в розмірі 33 мільйони гривень (900 тисяч доларів). 

1 квітня СБУ повідомила про підозру колишньому настоятелю Києво-Печерської лаври Павлу (Петру Лебедю). За інформацією правоохоронців, він був причетний до розпалювання релігійної ворожнечі, а також виправдовування і заперечення збройної агресії Росії проти України.

Слідчі також провели обшуки в місцях проживання і тимчасового перебування фігуранта. СБУ оприлюднила перехоплення розмов митрополита, в яких він виправдовує збройну агресію РФ проти України, а також використовує наративи ворожої пропаганди.

Наступного дня суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу запобіжний захід — домашній арешт на 60 діб з використанням електронного браслета. 

Під час судового засідання прокурори подали клопотання, щоби протягом домашнього арешту він не користувався соціальними мережами та відеохостингами.

Згодом митрополиту УПЦ МП Павлу продовжили запобіжний захід у виді домашнього арешту із зобов’язанням носити браслет до 1 липня. Під час судового засідання 29 травня підозрюваний заперечив зв’язки з Московським патріархатом та розпалювання релігійної ворожнечі.

14 липня Солом’янський суд Києва змінив запобіжний захід митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю — замість цілодобового домашнього арешту йому призначили тримання під вартою до 14 серпня з правом внесення застави в розмірі понад 33 млн гривень.

Фото: Суспільне 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
766
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду