Телеканал «Дождь» визнали «небажаною організацією» в Росії
Генеральна прокуратура РФ визнала телеканал «Дождь» «небажаною організацією». Про це повідомила пресслужба російського відомства, передає ІМІ.
У повідомленні генпрокуратури, зокрема, йдеться про діяльність іноземних неурядових організацій SIA TV Rain (Латвія) та TVR Studios B.V. (Нідерланди).
У відомстві зазначили, що обидві організації створила журналістка Наталія Синдєєва, яку раніше оголосили в Росії «іноземною агенткою». Вони були засновані після того, як у країні-агресорі обмежили доступ до всіх ресурсів «Дождя».
Читайте також:
- Історія з «Дождем» — маркер суто імперського конструкту
- «Дождь»: чи достатньо російському медіа бути проти війни, аби вважатися «хорошим»?
- «Дождь» належить російським власникам з російськими паспортами, а отже його інтереси — це інтереси Роісі
Російська прокуратура стверджує, що ці філіали розповсюджують матеріали організацій, які в РФ вважають «екстремістськими» («Фонд боротьби з корупцією», «штаби Навального»), «терористичними» («Хізб ут-Тахрір»), а також «іноземних агентів» («Медуза», «Радіо Свобода»). Окрім цього, вони «публікують інформаційні матеріали визнаних небажаними організацій».
Відомство переконане, що обидві організації дискредитують російські органи державної влади, правоохоронні органи та поширюють «недостовірні відомості» про війну проти України. Там також відзначили, що ресурси підтримують організації та фізичних осіб з реєстру іноземних агентів.
Нагадаємо, телеканал «Дождь» припинив мовлення в Росії у березні 2022 року. На початку літа йому видали ліцензію в Латвії, однак уже в грудні позбавили ліцензії.
Підставою для позбавлення ліцензії стали три попередження від місцевого регулятора: спочатку «Дождь» позначив Крим «частиною» Росії та назвав російську армію «нашою», потім ведучий в ефірі висловив сподівання, що редакції телеканалу вдалося допомогти багатьом російським військовим на фронті. Після цього ведучого звільнили з каналу і йому заборонили в'їзд до Латвії. Крім того, у каналу не було аудіодоріжки латвійською мовою.
Проти позбавлення телеканалу «Дождь» ліцензії на мовлення виступили понад 60 російськомовних ЗМІ, зареєстрованих чи розташованих у Латвії, Латвійська асоціація журналістів, а також організація «Репортери без кордонів». Там вважають, що це рішення негідне європейської країни, яка захищає свободу преси, і наполягають, що латвійський регулятор повинен пояснити свої мотиви. В лютому 2023 року «Дождь» отримав від «Репортерів без кордонів» сертифікаційний знак «Ініціатива довіри до журналістики».
Українські медійники натомість підтримали рішення Латвії щодо позбавлення ліцензії телеканалу «Дождь».
Після рішення регулятора «Дождь» продовжив мовити в ютубі, але вже 22 грудня отримав ліцензію на мовлення в ЄС у Нідерландах.
В Україні «Дождь» заборонений з 2017 року — тоді Національна рада з питань телебачення та радіомовлення виключила його з переліку дозволених для ретрансляції іноземних каналів через демонстрації мапи з Кримом, позначеним як частина Росії.
Фото: «Дождь»