У Києві затримали двох чоловіків, які знімали роботу ППО
У Києві затримали двох чоловіків, які знімали роботу протиповітряної оборони. Про це повідомляє поліція Києва.
Повідомляється, що 29 травня на спецлінію 102 надійшло повідомлення від місцевої мешканки про те, що двоє невідомих чоловіків знімали роботу ППО. На місце події негайно скерували патрульних поліцейських та співробітників карного розшуку.
Протягом години на одній із вулиць Святошинського району Києва поліцейські виявили 23-річного чоловіка. Для пошуку іншого, 26-річного, у столиці була введена спеціальна поліцейська операція, і вже за пів години правоохоронці зупинили його за кермом авто на вулиці Ушакова.
Місцевих мешканців доставили до Святошинського управління поліції для надання пояснень, після чого передали співробітникам Служби безпеки України для подальших процесуальних дій.
Нагадаємо, раніше правоохоронці встановили особи шістьох киян, які незаконно поширювали відео роботи протиповітряної оборони під час масованої російської атаки на Київ 16 травня. Крім того, СБУ заблокувала роботу приватних онлайн-камер, які автоматично зафіксували роботу ППО. Доступ до відзнятих файлів мало широке коло користувачів, які виклали їх у ютубі.
Нагадаємо, напередодні Міністерство оборони України вкотре закликало громадян не публікувати в режимі реального часу фото й відео позицій та пусків ракет української протиповітряної оборони. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поширення інформації про роботу протиповітряної оборони та місця падіння ракет «схоже на злочинну недбалість».
Раніше Повітряні сили попередили про кримінальну відповідальність для телеграм-каналів, які публікують інформацію про рух російських ракет та дронів і збиття їх українською ППО. Цією інформацією може скористатися Росія під час планування наступних атак.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат закликав громадян не публікувати кадри роботи української протиповітряної оборони.
Повітряні сили ЗСУ також заявляли, що не розповідатимуть українським та закордонним ЗМІ про роботу протиповітряного щита країни.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр вважає, що у відкритих джерелах криється певна небезпека, адже вороги іноді швидше дізнаються інформацію з українських відкритих джерел, ніж їм доповідають їхні ж спецслужби.
Нагадаємо, 21 березня 2022 року в Україні заборонили вести зйомки як військової техніки, так і об'єктів інфраструктури.
Міноборони закликає українців не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а ще облич військовослужбовців ЗСУ. Також Міноборони звертає увагу, що під час війни фатально небезпечно повідомляти про наявність або відсутність озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.
Фото: Поліція Києва