Комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував парламенту ухвалити закон про медіа у другому читанні і в цілому
Комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував парламенту ухвалити закон про медіа у другому читанні і в цілому
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на засіданні, яке тривало впродовж п’яти днів, розглянув 2323 поправки і більшістю голосів 6 грудня рекомендував Верховній Раді підтримати законопроєкт «Про медіа» у другому читанні і в цілому.
Найбільше дискусій серед членів комітету викликали питання регулювання діяльності онлайн-медіа і державного телеканалу «Рада». Ці питання вирішили додатково обговорити на робочій нараді керівників фракцій і груп, яка відбудеться цього тижня. Також вирішено розглянути ще одну пропозицію фракції «Європейська солідарність», яка стосується відновлення цифрового мовлення трьох телеканалів (Еспресо, Прямого і 5 каналу). Якщо на цій нараді будуть напрацьовані пропозиції, які відрізнятимуться від проголосованих комітетом, то, за словами голови комітету Микити Потураєва, комітет повернеться і переголосує їх на найближчому засіданні.
У коментарі «Детектору медіа» Микита Потураєв сказав, що законопроєкт «Про медіа» голосуватиметься в сесійній залі на одному з найближчих засідань.
Нагадаємо, Представництво Євросоюзу в Україні на початку листопада повідомило, що була надана попередня неофіційна оцінка стосовно погодження законопроєкту «Про медіа» із Директивою про аудіовізуальні медіа-послуги (AVMSD), щоб допомогти українській владі розробити та погодити таке законодавство з нормами ЄС щодо аудіовізуальних медіа.
Як писав «Детектор медіа», 30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт №2693- д у першому повторному читанні, 233 нардепи проголосували «за».
23 серпня комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів підтримав за основу законопроєкт «Про медіа», доопрацьований в комітеті.
27 липня 2022 року нардепи внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа».
29 серпня низка народних депутатів звернулися до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука із закликом зняти документ із найближчого пленарного засідання. На думку 34 нардепів, серед яких були представники п'яти фракцій та позафракційні, в оновленому документі існують «небезпеки розмінування культурного кордону з Росією».
Фото: «Радіо Свобода»