Опубліковано проєкт нової редакції законопроєкту «Про медіа»

Опубліковано проєкт нової редакції законопроєкту «Про медіа»

27 Липня 2022
3262
27 Липня 2022
19:55

Опубліковано проєкт нової редакції законопроєкту «Про медіа»

3262
Документ опубліковано як пропозиції керівництва комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики до законопроєкту «Про медіа», зареєстрованого ще у 2019 році. Найближчим часом комітет має опрацювати ці пропозиції.
Опубліковано проєкт нової редакції законопроєкту «Про медіа»
Опубліковано проєкт нової редакції законопроєкту «Про медіа»

Народні депутати внесли пропозиції до законопроєкту «Про медіа». Документ подали голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, перша заступниця голови комітету Ірина Констанкевич та заступниця голови комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Доповнення спрямовані на вдосконалення проєкту закону «Про медіа»  (№ 2693-д), який комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики у липні 2020 року рекомендував прийняти за основу Верховній Раді. Ці доповнення скерували до комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та мають розглянути найближчим часом.

Найбільше доповнень стосуються війни. Також у документі уточнено визначення онлай-медіа: «онлайн-медіа – медіа, що регулярно поширює інформацію у текстовій, аудіо, аудіовізуальній чи іншій формі у електронному (цифровому) вигляді за допомогою мережі Інтернет на власному вебсайті, крім медіа, які віднесені цим Законом до аудіовізуальних медіа».

Нагадаємо,законопроєкт № 2693-д «Про медіа» зареєстрували у Верховній Раді 27 грудня 2019 року. Він має стати комплексним документом, що прийде на зміну кільком медійним законам.

19 травня 2020 року парламент відправив цей проєкт на повторне перше читання.

Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, блогерів та різних вебплатформ (на кшталт Netlix чи Facebook). Передбачено й механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроєкту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі паралельно із суспільним та комерційним.

Також документ передбачає розширення повноважень регулятора — Нацради з питань телебаченні та радіомовлення.

Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України в ЄС.

На думку голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, закон про медіа стане однією з найбільш дискусійних євроінтеграційних ініціатив, які планує ухвалити український парламент.

Відкрито обговорити, доопрацювати й ухвалити нове законодавство про медіа владу закликала група громадських організацій, які працюють у сфері ЗМІ.

Фото: Радіо Свобода

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3262
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Дуже дивно
717 дн. тому
...що ніхто не відкоментував...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду