Бурмагін: У багатьох країнах Європи повноваження регулятора значно серйозніші

Бурмагін: У багатьох країнах Європи повноваження регулятора значно серйозніші

21 Вересня 2022
1051
21 Вересня 2022
13:14

Бурмагін: У багатьох країнах Європи повноваження регулятора значно серйозніші

1051
Згідно з законом, повноваження Нацради розширені в тоу числі в сфері фіксації порушень квот на україномовний контент.
Бурмагін: У багатьох країнах Європи повноваження регулятора значно серйозніші
Бурмагін: У багатьох країнах Європи повноваження регулятора значно серйозніші

Член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, медіаюрист Олександр Бурмагін вважає, що критика законопроєкту про медіа в частині збільшення повноважень регулятора необгрунтована.

«Чим він загрожує? Збільшенням повноважень? У багатьох країнах Європи повноваження регулятора значно серйозніші», — сказав він у коментарі 5 каналу.

Згідно з законом, повноваження Нацради розширені і в сфері фіксації порушень квот на україномовний контент.

«Нацрада буде використовувати свою експертизу, фіксуючи порушення, даючи свою оцінку, зазначаючи, що це російський наратив, відправляючи його військовим тощо», — пояснив Бурмагін.

Нагадаємо, що Комітет захисту журналістів закликав Верховну Раду відмовитися від подальшого розгляду законопроєкту «Про медіа», який наприкінці серпня був ухвалений у першому читанні. За словами координаторки програм CPJ у Європі та Центральній Азії Гульнози Саїд, законопроєкт «Про медіа» «серйозно загрожує свободі преси в Україні, посилюючи державний контроль над інформацією в той час, коли громадяни потребують її найбільше». 

30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому повторному читанні, «за» проголосували 233 нардепи. Ще 27 липня 2022 року нардепи внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа».

Наразі на сайті Верховної Ради не вказано дату другого читання.

Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС. Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ (на кшталт Netlix чи Facebook). Передбачено й механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроєкту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі паралельно із суспільним та комерційним. Законопроєкт «Про медіа» передбачає, зокрема, й залучення Нацради до формування «чорних списків» діячів, що загрожують нацбезпеці.  

В Україні критика законопроєкту зосередилась на тому, що нібито нова редакція документа «фактично скасовує заборону російської музики та "чорні списки"» діячів, які загрожують національній безпеці України. 

Олександр Бурмагін запевнив, що законопроєкт «Про медіа» не знищує «чорні списки». За його словами, він робить його ведення більш цивілізованим.

Також спільнота критикує окремі положення законопроєкту, які нібито містять чимало послаблень для російськомовної медіаіндустрії. Зокрема, як заявляв громадянський рух «Відсіч», ці зміни передбачають фактичне зменшення української пісенної квоти в радіоефірі на 10%.

Народна депутатка «Слуги народу» Євгенія Кравчук заявила, що ухвалений законопроєкт «Про медіа» не зменшує квоти, а збільшує.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1051
Читайте також
12.09.2022 12:00
Ігор Розкладай
для «Детектора медіа»
2 900
02.09.2022 09:20
Тарас Шамайда
для «Детектора медіа»
6 550
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду