Від Єврокомісії надійшла оцінка законопроєкту про медіа. ДОПОВНЕНО

Від Єврокомісії надійшла оцінка законопроєкту про медіа. ДОПОВНЕНО

2 Листопада 2022
1711
2 Листопада 2022
09:51

Від Єврокомісії надійшла оцінка законопроєкту про медіа. ДОПОВНЕНО

1711
Надійшла оцінка законопроєкту на предмет відповідності Директиві ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.
Від Єврокомісії надійшла оцінка законопроєкту про медіа. ДОПОВНЕНО
Від Єврокомісії надійшла оцінка законопроєкту про медіа. ДОПОВНЕНО

Станом на 2 листопада 2022 року офіційний висновок Єврокомісії щодо законопроєкту «Про медіа» ще не надійшов, є лише коротка оцінка на відповідність Директиві ЄС про аудіовізуальні медіапослуги, і вона позитивна. Про це «Детектору медіа» повідомило джерело з парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. 

Раніше, 1 листопада, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив про те, що Україна отримала від європейських партнерів висновки щодо законопроєктів про медіа та національні спільноти, ухвалення яких є серед вимог продовження діалогу з ЄС щодо вступу.

«Буквально сьогодні ми отримали певне, скажімо так, рішення щодо законопроєкту про медіа, ми отримали певний висновок до законопроєкту про національні меншини (спільноти). Ми очікуємо на рішення Венеціанської комісії щодо законопроєкту про конституційних суддів», – сказав Стефанчук в етері телемарафону.

Представництво Євросоюзу в Україні у коментарі «Детектору медіа» повідомило, що була надана попередня неофіційна оцінка стосовно погодження законопроекту «Про медіа» із Директивою про аудіовізуальні медіа-послуги (AVMSD), щоб допомогти українській владі розробити та погодити таке законодавство з нормами ЄС щодо аудіовізуальних медіа.

«Ми тісно співпрацюватимемо з нашими українськими партнерами на цій основі та підтримуватимемо реалізацію відповідного кроку у висновку Європейської Комісії щодо членства України в ЄС. Формальна оцінка прогресу України щодо виконання семи кроків зазначених у висновку Комісії щодо членства України в ЄС буде проведена в рамках наступного звіту про розширення ЄС», – повідомили у представництві Євросоюзу.

Як писав «Детектор медіа», 30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт №2693- д у першому повторному читанні, 233 нардепи проголосували «за».

23 серпня комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів підтримав за основу законопроєкт «Про медіа», доопрацьований в комітеті.

27 липня 2022 року нардепи внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа».

29 серпня низка народних депутатів звернулися до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука із закликом зняти документ із найближчого пленарного засідання. На думку 34 нардепів, серед яких були представники п'яти фракцій та позафракційні, в оновленому документі існують «небезпеки розмінування культурного кордону з Росією».

Нагадаємо, до кінця року парламент має намір ухвалити закони, пов'язані з виконанням семи вимог для збереження Україною статусу кандидата в члени Європейського Союзу та можливості розпочати переговори про повноцінне членство. В переліку цих законів – закон «Про медіа».

Фото: Alex Mihis/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1711
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду