Буданов: Медведчук після обміну опинився в Москві
Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов повідомив, що нардеп від забороненої «ОПЗЖ» Віктор Медведчук після обміну опинився в столиці Росії.
В інтерв’ю «Українській правді» Буданов сказав, що ФСБ Росії мала до Медведчука дуже багато питань, «абсолютно не політичних, а практичних».
«З килимовою доріжкою не зустрічали, точно вам можу сказати. Де він саме зараз? Треба підняти матеріали, так зараз не згадаю. Але можу сказати, що його привезли в Москву. Його привезли в Анкару, але згодом по фіналу він з'явився в Москві, це треба теж розуміти. Я знаю, що до нього було дуже багато питань з боку ФСБ. Питання абсолютно не політичні, а практичні», – каже Буданов.
За словами Буданова, російські спецслужби можуть поцікавитися в кума Путіна, де кошти, які РФ виділяла на підготовку захоплення України.
21 вересня відбувся обмін полоненими з Росією, зокрема були звільнені 215 українських військових, серед них 108 бійців «Азову». Серед звільнених — військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та ДССТ, а також двоє цивільних. Крім цього, стало відомо про звільнення «Пташки» — Катерини Поліщук, парамедикині-доброволиці Національної гвардії України, і Мар’яни Мамонової, військової лікарки, капітана медичної служби.
24 лютого 2022-го Медведчук втік зі свого маєтку у Києві і відтоді переховувався у столиці. 12 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що СБУ вдалося знайти та затримати Медведчука.
За даними СБУ, ФСБ Росії намагалася вивезти Медведчука до невизнаного Придністров'я, а потім до РФ. Однак доїхати Медведчук зміг лише до меж Київської області. Його дружина Оксана Марченко виїхала з України перед початком повномасштабної війни.
Медведчук просив президента Володимира Зеленського обміняти його на захисників і мешканців Маріуполя, однак Росія відмовилась від цього.
Личаківський районний суд Львова залишив Медведчука під вартою до 14 листопада.
До моменту своєї втечі, 24 лютого, Медведчук залишався під домашнім арештом. Такий запобіжний захід йому обирали двічі в межах різних кримінальних проваджень: 13 травня (щодо видобутку нафти і газу в Чорному морі) та 12 жовтня 2021 року (щодо сприяння діяльності терористичної організації через постачання вугілля з окупованих територій Донбасу). 2 листопада 2021 року Печерський суд змінив запобіжний захід для Медведчука з домашнього арешту на особисте зобов'язання до 31 грудня в межах епізоду про держзраду і замах на розграбування національних ресурсів у Криму. В іншій справі домашній арешт залишався чинним.
Фото: пресслужба СБУ