Генпрокурор про обмін Медведчука: Нікого не випускаємо на свободу, а передаємо до великої тюрми – Росії

Генпрокурор про обмін Медведчука: Нікого не випускаємо на свободу, а передаємо до великої тюрми – Росії

22 Вересня 2022
1039
22 Вересня 2022
12:52

Генпрокурор про обмін Медведчука: Нікого не випускаємо на свободу, а передаємо до великої тюрми – Росії

1039
Андрій Костін щодо Медведчука: Розслідування щодо нього завершене, свідчення задокументовані.
Генпрокурор про обмін Медведчука: Нікого не випускаємо на свободу, а передаємо до великої тюрми – Росії
Генпрокурор про обмін Медведчука: Нікого не випускаємо на свободу, а передаємо до великої тюрми – Росії

Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що щодо народного депутата Віктора Медведчука, якого обміняли на українських полонених військових, завершене досудове розслідування, а його свідчення задокументовані.

«В обмін на життя і свободу наших захисників Україна віддала Медведчука. Досудове розслідування щодо нього завершено. Свідчення Медведчука задокументовані. Ми нікого не випускаємо на свободу, а передаємо з української тюрми у велику тюрму, яка називається Росія», – цитує Костіна пресслужба Офісу генпрокурора.   

Генпрокурор додав, що Україна пам’ятає про всіх, хто залишається в полоні, і разом із союзниками працює над обміном «всіх на всіх».

«Успіхи ЗСУ у контрнаступі щодня збільшують «обмінний фонд». Зі свого боку, з боку Офісу Генерального прокурора докладаємо максимум зусиль для повернення додому наших героїв.Ми шануємо пам’ять всіх, хто загинув у цій війні та довіку вдячні тим, хто віддав своє найдорожче — життя — за наші життя та свободу. Ми не залишимо безкарним жоден воєнний злочин РФ. Усі будуть розслідувані, а злочинці отримають покарання», – додав Костін.

21 вересня відбувся обмін полоненими з Росією, зокрема, були звільнені 215 українців військових, серед них 108 бійців «Азову». Серед звільнених — військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та ДССТ, а також двоє цивільних. Також стало відомо про звільнення «Пташки» — Катерини Поліщук — парамедикині-доброволиці Національної гвардії України і Мар’яни Мамонової — військової лікарки, капітан медичної служби.

Україна задля повернення 215 військових та цивільних з російського полону віддала Росії підозрюваного в державній зраді народного депутата Віктора Медведчука.

24 лютого 2022-го Медведчук втік зі свого маєтку у Києві і відтоді переховувався у столиці. 12 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що СБУ вдалося знайти та затримати Медведчука.

За даними СБУ, ФСБ Росії намагалася вивезти Медведчука до невизнаного Придністров'я, а потім до РФ. Однак доїхати Медведчук зміг лише до меж Київської області. Його дружина Оксана Марченко виїхала з України перед початком повномасштабної війни.

Медведчук просив президента Володимира Зеленського обміняти його на захисників і мешканців Маріуполя, однак Росія відмовилась від цього.

Личаківський районний суд Львова залишив Медведчука під вартою до 14 листопада.

До моменту своєї втечі, 24 лютого, Медведчук залишався під домашнім арештом. Такий запобіжний захід йому обирали двічі в межах різних кримінальних проваджень: 13 травня (щодо видобутку нафти і газу в Чорному морі) та 12 жовтня 2021 року (щодо сприяння діяльності терористичної організації через постачання вугілля з окупованих територій Донбасу). 2 листопада 2021 року Печерський суд змінив запобіжний захід для Медведчука з домашнього арешту на особисте зобов'язання до 31 грудня в межах епізоду про держзраду і замах на розграбування національних ресурсів у Криму. В іншій справі домашній арешт залишався чинним.

Фото: Андрій Костін/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1039
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду