МКІП та УІНП створили раду з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації
МКІП та УІНП створили раду з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації
Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут національної пам'яті створили дорадчу раду, яка опікуватиметься питаннями дерусифікації, декомунізації та деколонізації.
«Через повномасштабне вторгнення Росії запит на заміну радянського й російського спадку на український в нашій державі значно активізувався. Дерусифікація, декомунізація та деколонізація – це своєчасні процеси в історії сучасної України. Але всі вони мають проходити цивілізовано», – йдеться в повідомленні МКІП.
Органи місцевого самоврядування в діалозі із суспільством мають знаходити спільні рішення щодо демонтажу чи перенесення пам'ятників та інших об'єктів радянського минулого й далі координувати його з радою.
«У зв’язку з активним очищенням громадського простору від монументів та інших об’єктів, котрі були покликані закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи, та запитами від громадян та органів місцевого самоврядування МКІП разом з Українським інститутом національної пам’яті зібрали ключову інформацію щодо законодавчої рамки відповідних процесів», – йдеться в повідомленні.
3 червня МКІП опублікувало роз'яснення щодо дерусифікації, декомунізації та деколонізації та ключову інформацію щодо законодавчих рамок відповідних процесів.
У квітні 2022 року в Україні створили Раду з розвитку бібліотечної сфери. Вона напрацювала рекомендації щодо того, які російські та радянські книги потрібно вилучати з бібліотечного фонду. Детальніше про ці критерії — за посиланням.
Також в Україні можуть змінити перелік російських творів, рекомендованих до вивчення.
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко не виключає, що вилучені з бібліотек російські книги можуть піти на макулатуру і друк українських книжок.
Фото: Віталій Кличко/Facebook