У МКІП розповіли, які російські книги першочергово вилучатимуть із бібліотек

У МКІП розповіли, які російські книги першочергово вилучатимуть із бібліотек

5 Травня 2022
6077
5 Травня 2022
12:03

У МКІП розповіли, які російські книги першочергово вилучатимуть із бібліотек

6077
Вилучення буде відбуватися на основі методичних рекомендацій, які напрацювала Рада з питань розвитку бібліотечної справи.
У МКІП розповіли, які російські книги першочергово вилучатимуть із бібліотек
У МКІП розповіли, які російські книги першочергово вилучатимуть із бібліотек

У Міністерстві культури та інформаційної політики України розповіли, які російські книги вилучатимуть із українських бібліотек. Вилучення буде відбуватися на основі методичних рекомендацій, які напрацювала Рада з питань розвитку бібліотечної справи.

Як зазначили в міністерстві, першочергово потребують вилучення:

  • видання, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини; 
  • книги, які пропагують війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну шляхом насильства конституційного ладу або територіальної цілісності України;
  • видання, які містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, зокрема шляхом представлення збройної агресії РФ проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України;
  • книги, які глорифікують осіб, що здійснювали збройну агресію Росії проти України, представників збройних формувань РФ, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією; книги, які глорифікують представників окупаційної адміністрації РФ, яку складають її державні органи та інші структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, що узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, зокрема шляхом їх визначення як «повстанці», «ополченці», «ввічливі військові люди»; 
  • книги видавництв, а також авторів, до яких були застосовані санкції;
  • роботи авторів, які публічно підтримали агресію проти України.

Бібліотекам рекомендується створити дорадчі органи, що будуть надавати рекомендації, як актуалізувати бібліотечний фонд в умовах збройної агресії Росії проти України.

Нагадаємо, Раду з розвитку бібліотечної сфери створили в квітні 2022 року. Вона має опікуватися питанням радянських та російських книг.

Також в Україні можуть змінити перелік російських творів, рекомендованих до вивчення. Крім того, Україна пропонує міжнародним організаціям бібліографічної галузі відмовитися від співпраці з Росією.

Ілюстрація: unsplash

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6077
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
читач
803 дн. тому
капець книгарням.. самі біографії бандери будуть...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду