НАЗК перевіряє декларації Зеленського та Баканова через витік Pandora Papers
НАЗК перевіряє декларації Зеленського та Баканова через витік Pandora Papers
Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило декларацію президента України Володимира Зеленського і продовжує перевірку декларації глави СБУ Івана Баканова.
Про це у своєму телеграмі написав депутат від партії «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко, який подав депутатський запит після виходу фільму-розслідування «Слідства.інфо» «Офшор 95: таємниці бізнесу президента Зеленського». До свого допису він прикріпив відповідні документи.
У НАЗК повідомили, що відповідно до законодавства провели перевірку декларації Зеленського за 2020 рік. І готують перевірку декларації Баканова, враховуючи при цьому всьому результати витоку Pandora Papers.
Результати пообіцяли опублікувати після закінчення перевірки.
В Офісі генерального прокурора, куди Гончаренко звернувся зі зверненням щодо перевірки інформації, оприлюдненої в фільмі-розслідуванні «Офшор 95», відповіли, що термін розгляду звернення продовжений через тривалість процесу розслідування.
Нагадаємо, 3 жовтня 2021 року вийшов фільм «Слідства.інфо» «Офшор 95: таємниці бізнесу президента Зеленського» про офшорний бізнес Володимира Зеленського та його оточення. «Детектор медіа» аналізував цей матеріал та висвітлював резонанс, який спричинив її вихід (починаючи від спроби зриву прем’єри).
Цей фільм став частиною міжнародного розслідувального проєкту Pandora Papers — глобального витоку документів про офшорні компанії, який розробляла міжнародна мережа The International Consortium of Investigative Journalists.
Журналісти-розслідувачі «Слідства.інфо» розповіли про мережу офшорних фірм, які належать президенту Зеленському та його колишнім колегам по «Кварталу 95». Фірми були створені давно, про деякі з них знали раніше, а про переведені на офшорні рахунки «Кварталу» 40 мільйонів доларів від компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським, говорили ще під час президентських виборів. Але зараз журналісти змогли підтвердити ці зв’язки документально.
Замість Зелеського «Офшор 95» коментував радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, а також голова фракції «Слуги народу» Давид Арахамія. Їхні аргументи загалом зводилися до того, що реєструвати свій бізнес в офшорах — це нормально. Генпрокурорка Ірина Венедиктова сказала, що достовірність матеріалів розслідування під питанням, а розслідуванням справи «Приватбанку» займається Національне антикорупційне бюро України. Водночас більшість телеканалів олігархічних груп промовчала або дуже побіжно висвітлила результати розслідування.
Фото: пресслужба СБУ