«КДБ не було в літаку». Білоруське телебачення показало «інтерв'ю» Софії Сапеги (ВІДЕО)

«КДБ не було в літаку». Білоруське телебачення показало «інтерв'ю» Софії Сапеги (ВІДЕО)

11 Серпня 2021
4283
11 Серпня 2021
09:41

«КДБ не було в літаку». Білоруське телебачення показало «інтерв'ю» Софії Сапеги (ВІДЕО)

4283
Сюжет із Софією Сапегою був показаний у запису.
«КДБ не було в літаку». Білоруське телебачення показало «інтерв'ю» Софії Сапеги (ВІДЕО)
«КДБ не було в літаку». Білоруське телебачення показало «інтерв'ю» Софії Сапеги (ВІДЕО)

Затримана спецслужбами Білорусі подруга Романа Протасевича Софія Сапега в «інтерв’ю» на державному білоруському каналі «Білорусь 1» заявила, що влада Білорусі нібито не причетна до посадки літака Ryanair у Мінську. За її словами, до цієї ситуації «могли бути причетні» соратники Протасевича.

За словами Сапеги, перед посадкою «Протасевич віддав мені всю техніку, оскільки думав, що мене не зніматимуть з літака».

«Після розмови з Романом був зроблений висновок про те, що в цьому (посадці літака та їх затриманні – Ред.) був замішаний саме робочий колектив Романа, хтось із його робочого оточення. Такий варіант не варто виключати», – сказала Сапега.

Сапега також стверджує, що «не бачила жодного співробітника КДБ» у літаку, тому на її думку, до посадки літака Ryanair у Мінську не причетні спецслужби Білорусі.

«Я не хочу заглиблюватись в цю ситуацію», – додала Сапега.

Відзначимо, що щирість сказаного Сапегою можна поставити під сумнів, – до 25 червня Сапега перебувала у СІЗО, зараз дівчина знаходиться під домашнім арештом.

У Слідчому комітеті Білорусі повідомили, що Сапега і Протасевич «дають свідчення і уклали досудову угоду про співпрацю зі слідством». Ймовірно, Сапега перебуває під повним контролем білоруських силовиків.

 

23-річна Сапега – громадянка Росії, але майже все життя прожила в Білорусі. У Литві Сапега має тимчасову посвідку на проживання, дівчина вчиться в магістратурі Європейського гуманітарного університету (ЄГУ) у Вільнюсі за програмою «Міжнародне право і право Європейського союзу».

Протасевич та Сапега були затримані силовиками 23 травня 2021 року в аеропорту Мінська. Літак, на якому Сапега та Протасевич повертались з Афін до Вільнюса був примусово посаджений ВПС Білорусі в аеропорту Мінська. На думку експертів, у салоні літака перебували співробітники спецслужб Білорусі.

З моменту затримання опозиціонер та його дівчина перебували у СІЗО, однак 25 червня Сапегу та Протасевича помістили під домашній арешт.

Влада Білорусі завела проти Протасевича справи за статтями про організацію масових заворушень в Мінську і розпалюванні соціальної ворожнечі до представників влади та міліції. Його підозрюють також у розголошенні держтаємниці та «образі президента». Сапегу ж підозрюють в організації масових заворушень і групових дій, що грубо порушують громадський порядок, а також в розпалюванні соціальної ворожнечі.

25 травня в етері державного телебачення було показано відео, в якому Сапега заявила, що нібито є редактором телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі», що публікує особисті дані силовиків, чиновників, суддів і журналістів державних ЗМІ.

3 червня 2021 року державний канал «ОНТ» розповсюдив інтерв'ю із затриманим Романом Протасевичем, під час якого він «зізнався» в організації несанкціонованих акцій протесту в 2020 році.

Протасевич буцімто визнав, що був учасником підготовки «замаху» на Лукашенка, який нібито планував штаб Тихановської і заявив, що поважає самопроголошеного президента Білорусі. 

Щирість сказаного Протасевичем можна поставити під сумнів, адже його батьки припускають, що опозиціонера катували у СІЗО. Видання «Наша Ніва» звернуло увагу, що на зап'ястях Протасевича було видно сліди від наручників.

14 червня Протасевич під час спеціального брифінгу заявив, що почуває себе «добре» і його «ніхто не бив». Деякі з присутніх представників ЗМІ висловили сумнів у правдивості заяв Протасевича.  Напередодні батьки Протасевича заявили, що проти Романа щодня застосовували у СІЗО насильницькі дії.

21 червня про запровадження персональних санкцій проти Білорусі через посилення репресій та затримання Протасевича та Сапеги оголосили Євросоюз, США, Велика Британія та Канада. 24 червня Євросоюз затвердив секторальні санкції проти Білорусі.

Скріншот відео: АТН: новости Беларуси и мира/YouTube

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4283
Читайте також
04.06.2021 19:00
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
для «Детектора медіа»
0
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду