У Білорусі оголосили операцію із «зачистки від радикально налаштованих осіб»
У Білорусі оголосили операцію із «зачистки від радикально налаштованих осіб»
Заступник начальника слідчого управління КДБ Білорусі Костянтин Бичек 8 липня оголосив про початок операції із затримання осіб, причетних до діяльності опозиційних телеграм-каналів та чатів, – «зачистці від радикально налаштованих осіб». Про це він сказав в ефірі державного телеканалу «Беларусь 1», передає DW.
Бичек розповів, що силовики встановили особи учасників чатів у Telegram. За його словами, обшуки і затримання проводять, щоб перевірити причетність кожного з них до злочинів.
Телеканал «Беларусь 1» уточнив, що йдеться про спільноти і чати, де нібито проводили «вербування і підбір потенційних молодчиків для нових масових заворушень і навіть актів тероризму». За даними каналу, увагу влади привернули канали «Загони цивільної самооборони Білорусі» та «Буслы ляцяць» ( «Лелеки летять»).
Як писав ДМ, 8 липня в Білорусі силовики прийшли з обшуками до працівників опозиційного порталу «Наша Ніва» у межах справи про «організацію чи підготовку дій, що грубо порушують громадський порядок, або участь у них» (ст. 342 Кримінального кодексу Білорусі) та «масові заворушення» (ст. 293 ККБ). Обшук проводили працівники різних підрозділів внутрішніх справ в редакції «Нашої Ніви», бухгалтерії, у редакторів Єгора Мартиновича, Андрія Скурка, Андрія Динька та бухгалтерки Ольги Ракович. Їх допитували в Слідчому Комітеті Білорусі. Мартиновича, зокрема, підозрюють в «організації чи підготовці дій, що грубо порушують громадський порядок, або участі в них». Його затримали на 72 години.
Водночас Міністерство інформації Білорусі обмежило доступ до сайту видання nn.by через «повідомлення Генеральної прокуратури в зв'язку з розміщенням інформації, поширення якої заборонено пунктом 1 статті 38 закону Республіки Білорусь "Про засоби масової інформації"». Відомство не уточнило, про яку саме публікацію йде мова.
Білоруські силовики прийшли з обшуками до редакцій видань «Брестская газета» та «Intex-Press».
У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа. 24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій. 8 червня Лукашенко підписав поправки до Кримінального кодексу, які криміналізують критику уряду та несанкціоновані демонстрації у Білорусі.
Фото: УНН