Офіс генпрокурора: Справи проти Медведчука матимуть логічне завершення, але підозр поки немає
Офіс генпрокурора: Справи проти Медведчука матимуть логічне завершення, але підозр поки немає
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що всі справи, у яких фігурує нардеп від «ОПЗЖ» Віктор Медведчук матимуть логічне завершення, але підозр поки немає. Про це Венедіктова заявила в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
«У нас є багато проваджень, у яких фігурує це прізвище... своє логічне продовження, завершення вони знайдуть. На сьогодні матеріали, які були б проектами підозр, мені не подавали», – сказала Венедіктова.
За її словами, наразі слідство активно працює в різних напрямах.
«Зокрема, щодо мережі автозаправок, щодо фактів можливого незаконного переміщення нафтопродуктів із РФ поза митним контролем і щодо ухилення від сплати податків. Також щодо діяльності "Українського вибору", де трьом учасникам громадського руху вже повідомлено про підозру у сприянні окупації Криму… Подивимося, які матеріали збере слідство за всіма провадженнями, оцінимо якість цих матеріалів, їх обґрунтованість, а потім уже ставитиметься питання щодо проекту підозри», – розповіла Венедіктова.
3 квітня народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко повідомив, що ДБР відкрило кримінальне провадження про державну зраду щодо лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука і його соратника Тараса Козака. Провадження відкрито за статтею про «державну зраду».
2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «ОПЗЖ» й соратника Віктора Медведчука Тараса Козака. Санкції, введені строком на п’ять років передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZiK, власником яких є Козак. 3 лютого канали пулу Козака почали відключати з ефіру.
19 лютого РНБО України запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму». Зокрема, під санкції РНБО потрапила і цивільна дружина нардепа «ОПЗЖ» Тараса Козака Наталія Лавренюк.
Санкції проти Марченко і Лавренюк ввели через володіння заводом, що забезпечує нафтопродуктами «Л/ДНР». Відповідний завод розташований у Росії.
За даними джерел ZN.ua, Оксана Марченко володіє 75% заводу, а Лавренюк - 25%. Зазначений завод забезпечує нафтопродуктами «ДНР» і «ЛНР». При цьому санкції проти Лавренюк могли ввести і як проти іноземної особи, адже у неї, як пише видання, є паспорт РФ.
1 березня ДБР розпочало розслідування щодо Медведчука та Козака в межах кримінального провадження за ч. 1. ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).
Фото: пресслужба Офісу генпрокурора