Кулеба про затримання Владислава Єсипенка у Криму: Публічність – стримувальний фактор для РФ
Кулеба про затримання Владислава Єсипенка у Криму: Публічність – стримувальний фактор для РФ
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про необхідність публічного висвітлення справи затриманого в Криму позаштатного співробітника Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Про це Кулеба заявив у коментарі проєкту «Крим.Реалії».
«Як тільки нам стало відомо про це затримання, ми одразу почали діяти. В першу чергу, ми виступили з публічною реакцією, засвідчивши, що українська держава стає на захист цього громадянина. На жаль, за останні сім років механізм дії в таких випадках став дуже добре відпрацьованим, бо їх було дуже багато. Я б хотів, щоб більше ніхто не потрапляв у подібну ситуацію», – сказав Кулеба.
За його словами, українська влада має намір здійснювати тиск на Росію для звільнення Владислава Єсипенка.
«Але мій попередній досвід, і взагалі досвід української дипломатії, говорить про те, що навіть винесення питання на публічний рівень уже є стримувальним фактором для Росії. Ми на прикладі декількох ув'язнених у попередні роки знаємо, що припинялися побої або тортури після того, як справа ставала публічною, і вже не можна було нишком це робити», – зазначив міністр.
Міністерство закордонних справ України раніше висловило «рішучий протест» у зв'язку із затриманням і арештом у Криму Владислава Єсипенка.
10 березня 2021 року в окупованому Криму силовики Федеральної служби безпеки Росії затримали Єлизавету Павленко та фрілансера «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка, які 9 березня брали участь в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі.
12 березня Єсипенка арештували на два місяці, до 11 травня. Йому інкримінують ч.1. ст. 223-1 (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів) Кримінального кодексу Росії. До Єсипенка не пустили адвоката Еміля Курбедінова, з яким дружина фрілансера уклала угоду. Курбедінову сказали, що фрілансер «Радіо Свобода» нібито відмовився від його послуг.
У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрілансера нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України». Служба зовнішньої розвідки України вважає, що «ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" роковин окупації Криму».
Прокуратура АР Крим та Севастополя відкрила кримінальне провадження про незаконне позбавлення волі через незаконний арешт Єсипенка.
Окупаційна влада не допускає незалежних адвокатів до журналітса. За даними ЗМІ, співробітники ФСБ Росії два дні катували Єсипенка струмом для отримання зізнання.
Фото: Радіо Свобода