ФСБ погрожувала Єсипенку розправою після його заяв про тортури – адвокат
ФСБ погрожувала Єсипенку розправою після його заяв про тортури – адвокат
Співробітники ФСБ Росії в Криму погрожували розправою заарештованому позаштатному співробітникові Радіо Свобода Владиславу Єсипенку після того, як він на «суді» в Криму звинуватив ФСБ в тортурах. Про це 9 квітня «Крим.Реалії» повідомив адвокат Єсипенка Олексій Ладін.
«Нам вдалося поговорити з самим Владиславом. Єсипенко пояснив, що після судового засідання, на якому він зробив заяву про катування, його вивозили в оперативний відділ, управління ФСБ в Сімферополі на вулиці Пушкіна, де оперативники ФСБ погрожували йому фізичною розправою, якщо він буде відмовлятися від своїх нібито свідчень. Від тих свідчень, в яких він себе обмовив», – розповів Ладін.
Адвокат повідомив, що фізичного насильства або тортур співробітники ФСБ Росії до Єсипенка більше не застосовували. Публічних коментарів співробітників ФСБ Росії з приводу цієї заяви Ладіна немає.
6 квітня заарештований окупантами Владислав Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці.
Пізніше видання «Крим.Реалії» опублікувало лист Єсипенка, в якому він стверджує, що співробітники ФСБ катували його струмом, «біль був такий сильний, що очі вибухали вогнями, а мозок наче закипав». Представники ФСБ РФ намагалися вибити з нього зізнання і змушували обмовити себе.
Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай заявив, що РВЄ/РС обурене даними про тортури, застосовані проти Владислава Єсипенка.
Дружина Владислава Єсипенка – Катерина – повідомила, що Офіс президента не відповів на її прохання посприяти у звільненні журналіста і внесення його до списку на обмін.
10 березня 2021 року в окупованому Криму силовики Федеральної служби безпеки Росії затримали Єлизавету Павленко та фрілансера «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка, які 9 березня брали участь в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі.
12 березня Єсипенка арештували на два місяці, до 11 травня. Йому інкримінують ч.1. ст. 223-1 (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів) Кримінального кодексу Росії.
У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрілансера нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України». Служба зовнішньої розвідки України вважає, що «ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" роковин окупації Криму».
Прокуратура АР Крим та Севастополя відкрила кримінальне провадження про незаконне позбавлення волі через незаконний арешт Єсипенка.
Окупаційна влада не допускає незалежних адвокатів до журналіста.
Фото з особистого архіву Владислава Єсипенка