«Паломниця» на BMW: Оксана Марченко анонсувала вихід проєкту «в жанрі авторського кіно»

«Паломниця» на BMW: Оксана Марченко анонсувала вихід проєкту «в жанрі авторського кіно»

6 Лютого 2021
8490
6 Лютого 2021
15:55

«Паломниця» на BMW: Оксана Марченко анонсувала вихід проєкту «в жанрі авторського кіно»

8490
Проєкт мав вийти на каналі ZIK, ефірне мовлення якого наразі припинене через санкції проти власника.
«Паломниця» на BMW: Оксана Марченко анонсувала вихід проєкту «в жанрі авторського кіно»
«Паломниця» на BMW: Оксана Марченко анонсувала вихід проєкту «в жанрі авторського кіно»

Колишня телеведуча і дружина нардепа Віктора Медведчука Оксана Марченко анонсувала у Facebook вихід свого проєкту «в жанрі авторського кіно» та показала його тизер.

В опублікованому короткому відеоролику Марченко приїздить на BMW із номером «Паломница» до церкви, щоб поставити свічку.

За словами колишньої телеведучої, на створення проєкту її благословив глава УПЦ Московського патріархату Онуфрій. «Паломница» мала вийти на каналі ZIK, який належить соратнику Медведчука – Тарасу Козаку. Оскільки на канал накладено санкції і він мовить тільки в YouTube (як і інші «канали Медведчука»), Марченко шукає новий майданчик для показу свого проєкту. Дата прем'єри наразі не оголошується.

«Ці фільми про головне – про любов до ближнього, любові Бога до всіх нас і про те, що до Нього ніколи не пізно прийти і поставити свої запитання, і головне – отримати відповіді», – написала дружина Медведчука у соцмережі.

Як писав ДМ, низка ГО направила відкритого листа Держдепартаменту та Міністерству фінансів США з проханням ввести санкції проти народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Тараса Козака і дружини голови політради ОПЗЖ нардепа Віктора Медведчука Оксани Марченко. Саме за рахунок реєстрації бізнеса на дружину та соратника Віктору Медведчуку вдається мінімізувати вплив санкцій на себе.

За хронологією подій, пов'язаних із застосуванням санкцій до каналів «групи Медведчука», можна стежити тут.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада прийняла постанову, якою схвалила пропозиції санкцій щодо семи компаній, яким належали ліцензії телеканалів «112 Україна» та NewsOne. Свої пропозиції парламент скерував до РНБОУ. Появі постанови передувала петиція на сайті Ради від 20 вересня про припинення діяльності цих телеканалів. В РНБО оголосили, що рішення буде ухвалене після перевірки СБУ за дорученням президента. У липні 2019 року новопризначений в.о. голови СБУ Іван Баканов на засіданні РНБО запропонував прийняти рішення про застосування санкцій до юридичних осіб телеканалів «112 Україна» і NewsOne.

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Воно передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112 Україна», NewsOne і ZIK. Санкції запроваджені на п’ять років.

З 19 членів ради 17 проголосували «за» санкції, один був відсутній, спікер парламенту Дмитро Разумков – утримався. Він вважає, що відповідальних за співпрацю з РФ та фінансування тероризму мають карати згідно з законодавством. На його думку, санкції мають запроваджувати проти осіб, яких не можуть притягнути до відповідальності перед українським судом. Разумков стверджує, що представники спецслужб не надали додаткової інформації для ознайомлення під час засідання РНБО. Секретар РНБО Данілов наголошує, що частина документів засекречена. 

Власник каналів Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції актом цензури. У заяві каналів «групи Медведчука» рішення РНБО називають «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». Канали, йдеться в заяві, «намерены бороться за свое право вещать для украинцев, доносить правду до граждан и быть в эфире». Однак автори заяви не уточнили, про які методи боротьби йдеться.

Президент Зеленський та голова СБУ Баканов вважають заборону «каналів Медведчука» боротьбою в інформаційній війні за правду та європейські цінності, а також кроком у боротьбі з російською гібридною агресією. Чому закриття каналів Медведчука — це не наступ на свободу слова читайте в матеріалі «Детектора медіа».

4 лютого в Нацраді повідомили, що в усіх регіонах України провайдери вимкнули телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne — як на супутнику, так і в кабелі. Телеканали продовжують транслювати свої ефіри на YouTube. Міністерство культури та інформаційної політики раніше повідомило, що направить до компанії запит з проханням заблокувати сторінки телеканалів.

Також 4 лютого указ президента про санкції оскаржили у Верховному Суді.

5 лютого сайти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK повідомили, що більше не можуть використовувати власні доменні імена. Вони відтепер доступні на резервних адресах zikua.tv, 112ua.tv и newsoneua.tv

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8490
Читайте також
12.11.2020 13:54
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
2 718
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду