Дружина Медведчука кілька років володіє третиною компанії – співвласниці каналів «1+1 медіа» (ДОПОВНЕНО)

Дружина Медведчука кілька років володіє третиною компанії – співвласниці каналів «1+1 медіа» (ДОПОВНЕНО)

10 Липня 2020
7925
10 Липня 2020
13:27

Дружина Медведчука кілька років володіє третиною компанії – співвласниці каналів «1+1 медіа» (ДОПОВНЕНО)

7925
Група «1+1 медіа» каже, що отримувала від юристів Ігоря Суркіса неактуальну інформацію про його частку.
Дружина Медведчука кілька років володіє третиною компанії – співвласниці каналів «1+1 медіа» (ДОПОВНЕНО)
Дружина Медведчука кілька років володіє третиною компанії – співвласниці каналів «1+1 медіа» (ДОПОВНЕНО)

Дружина лідера «Опозиційної платформи – За життя», кума Путіна Віктора Медведчука Оксана Марченко вже кілька років володіє третиною (33,33%) офшорної компанії Bolvik Ventures Ltd, яка опосередковано володіє частками каналів групи «1+1 медіа». Таку інформацію група «1+1 медіа» отримала від своїх учасників.

Доповнено: Група «1+1 медіа» розіслала заяву з цього приводу, але менш ніж за годину відкликала її, оскільки має сумніви в отриманих даних і додатково перевіряє їх. Група уточнює інформацію і про рік угоди (у заяві повідомляли про 2010 рік), і про розмір часток.

8 липня «1+1 медіа» отримала офіційну відповідь від своїх учасників на запит щодо зміни структури власності в офшорної компанії Bolvik Ventures LTD. Виходячи з цієї відповіді, зміна власника відбулася у вересні 2010 року і станом на сьогодні контролерами компанії Bolvik Ventures LTD є Ігор Суркіс (з часткою 33,34 %), Леонід Ашкеназі (з часткою 33,33 %) та Оксана Марченко (з часткою 33,33 %).

Сама ж компанія Bolvik Ventures LTD опосередковано володіє частками каналів «1+1» (24,65%), «1+1 International» (24,65%), ТЕТ (24,5%), «2+2» (24,5%) і «Бігуді» (24,5%). Однак у заяві група «1+1 медіа» повідомляє лише про канал «1+1» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1»). «Відповідно, кожна із перелічених осіб (Ігор Суркіс, Леонід Ашкеназі та Оксана Марченко. – ДМ) володіє в телеканалі “1+1” часткою менш, ніж 10 %», – йдеться в заяві.

Якщо порахувати точні відсотки, то Ігор Суркіс, Леонід Ашкеназі та Оксана Марченко контролюють по 8,22% каналів «1+1» і «1+1 International» та по 8,17% каналів ТЕТ, «2+2» і «Бігуді».

Bolvik Ventures LTD немає в структурі власності інших двох каналів групи – «ПлюсПлюс» та УНІАН-ТБ.

Юристи «1+1 медіа» надіслали додатковий запит до Bolvik Ventures LTD з метою отримання оригіналів документів, які підтверджують вищезазначені факти, повідомила пресслужба «1+1 медіа».

«Ми стурбовані тим, що не отримали цю інформацію від міноритарних власників одразу після зазначених змін або протягом наступних 10 років. Крім того, юристи Ігоря Суркіса надавали неактуальну інформацію на запити “1+1 медіа”, коли юристи холдингу готували документи для щорічного аудиту та звітували перед Національною радою з питань телебачення та радіомовлення. Таким чином, міноритарні власники халатно поставилися до положень українського законодавства, незважаючи на ризики, які несуть їхні дії для телеканалів групи», – йдеться в заяві групи.

«1+1 медіа» заявляє, що редакційна політика медіаресурсів групи була та залишається без змін: «Журналісти упродовж цих 10 років готували незалежні матеріали на актуальні теми, без цензури або вказівок, дотримуючись стандартів журналістики, і точно без підігрування країні-агресору. Зміни, які відбулися, жодним чином не позначилися на нашій державницькій позиції й не позначаться в майбутньому, адже наявні власники є учасниками з несуттєвою концентрацією (до 10 %) і не можуть впливати на функціонування бізнесу й тим більше — втручатися в редакційну політику та впливати на контент будь-яких програм».

Нагадаємо, з декларації народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука за 2019 рік стало відомо, що його дружина Оксана Марченко є кінцевою бенефіціарною власницею офшорної компанії Bolvik Ventures Ltd, яка опосередковано володіє частками каналів «1+1», «2+2» і ТЕТ.

При цьому в документах про структуру власності каналів, оприлюднених на їхніх сайтах, вказано, що Bolvik Ventures Ltd контролюється Ігорем Суркісом, а Оксана Марченко в документах не згадується. Зазначено, що Bolvik Ventures Ltd опосередковано володіє 24,6% каналу «1+1», 24,5% каналу ТЕТ і 24,5% каналу «2+2».

Водночас адвокат Ігор Кириленко, який представляє інтереси Віктора Медведчука, сказав, що Оксана Марченко володіє 8,22% акцій телеканалу «1+1» і 8,17% акцій телеканалу ТЕТ. За словами адвоката, ТОВ «Інвестиційна компанія "Гармонія"», власником якого до березня 2016 року був Віктор Медведчук, а в березні 2016-го стала Оксана Марченко, в січні 2012 року придбало за ліцензією Національного банку України 100% акцій кіпрської компанії «Бересінтіо Інвестментс Лтд». Ця компанія якраз володіє 33,33% акцій компанії Bolvik Ventures Ltd.

У пресслужбі «1+1» заявили, що для них інформація про частку Оксани Марченко є новою. 10 червня ТРК «Студія 1+1» направила запити до компаній зі структури власності із проханням роз’яснити ситуацію та надати достовірну інформацію про структуру власності компанії Bolvik Ventures Ltd. Нацрада з питань телебачення і радіомовлення відклала переоформлення ліцензій каналу ТЕТ, доки не отримає від «1+1 медіа» роз’яснень про зміну структури власності.

Кінцевий бенефіціарний власник «1+1 медіа» Ігор Коломойський заявив, що частка родини Медведчуків у структурі «1+1» для нього новина. Почесний президент «1+1 медіа» та міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко теж сказав, що не знав про участь родини Медведчуків у структурі власності. Він сказав, що Bolvik Ventures LTD раніше належала братам Суркісам.

Віктор Медведчук сказав, що партнерство в бізнесі з олігархом Ігорем Коломойським – це «питання бізнесу, а не ідеології». А Оксана Марченко «не виключає», що може розширити свою частку в структурі власності «1+1». Їй треба володіти контрольним пакетом акцій, щоб впроваджувати зміни на каналі.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7925
Читайте також
29.07.2021 11:50
«Детектор медіа»
3 855
30.07.2020 14:29
Іра Рябоштан
«Детектор медіа»
8 553
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду