Нацрада перевірить «1+1 медіа» через власність

Нацрада перевірить «1+1 медіа» через власність

12 Листопада 2020
2161
12 Листопада 2020
13:54

Нацрада перевірить «1+1 медіа» через власність

2161
Регулятор зобов’язав компанію до 1 грудня подати оновлену інформацію про структуру власності.
Нацрада перевірить «1+1 медіа» через власність
Нацрада перевірить «1+1 медіа» через власність

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланові безвиїзні перевірки дванадцяти ліцензіатам групи «1+1 медіа». Таке рішення регулятор прийняв на своєму засіданні 12 листопада.

«Є звернення та інформація в медіа щодо структури власності цих компаній. Ці відомості, які ми отримали з медіа мають розбіжності з тими відомостями, які ми маємо у Національній раді. У зв’язку з цим ми вирішили призначити позапланові безвиїзні перевірки, щоб встановити істину», - сказала голова Нацради Ольга Герасим’юк.

Позапланові перевірки ліцензіатам призначено на звернення виконавчої директорки громадської організації «Центр протидії корупції» Каленюк Дар’ї Миколаївни і колективне звернення групи громадських організацій  ̶  «Інституту масової інформації», «Детектора медіа», «Інституту демократії ім. Пилипа Орлика».

Перевірки триватимуть з 26 листопада по 10 грудня 2020 року. Також регулятор зобов’язав компанії до 1 грудня цього року надати оновлену інформацію про структуру власності та актуальні документи, що підтверджують належність іноземних юридичних або фізичних осіб корпоративних прав у суб’єкті інформаційної діяльності.

Нагадаємо, з декларації народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука за 2019 рік стало відомо, що його дружина Оксана Марченко є кінцевою бенефіціарною власницею офшорної компанії Bolvik Ventures Ltd, яка опосередковано володіє частками каналів «1+1», «2+2» і ТЕТ.

При цьому в документах про структуру власності каналів, оприлюднених на їхніх сайтах, вказано, що Bolvik Ventures Ltd контролюється Ігорем Суркісом, а Оксана Марченко в документах не згадується. Зазначено, що Bolvik Ventures Ltd опосередковано володіє 24,6% каналу «1+1», 24,5% каналу ТЕТ і 24,5% каналу «2+2».

Водночас адвокат Ігор Кириленко, який представляє інтереси Віктора Медведчука, сказав, що Оксана Марченко володіє 8,22% акцій телеканалу «1+1» і 8,17% акцій телеканалу ТЕТ. За словами адвоката, ТОВ «Інвестиційна компанія "Гармонія"», власником якого до березня 2016 року був Віктор Медведчук, а в березні 2016-го стала Оксана Марченко, в січні 2012 року придбало за ліцензією Національного банку України 100% акцій кіпрської компанії «Бересінтіо Інвестментс Лтд». Ця компанія якраз володіє 33,33% акцій компанії Bolvik Ventures Ltd.

У пресслужбі «1+1» заявили, що для них інформація про частку Оксани Марченко є новою. 10 червня ТРК «Студія 1+1» направила запити до компаній зі структури власності із проханням роз’яснити ситуацію та надати достовірну інформацію про структуру власності компанії Bolvik Ventures Ltd. Нацрада з питань телебачення і радіомовлення відклала переоформлення ліцензій каналу ТЕТ, доки не отримає від «1+1 медіа» роз’яснень про зміну структури власності.

Кінцевий бенефіціарний власник «1+1 медіа» Ігор Коломойський заявив, що частка родини Медведчуків у структурі «1+1» для нього новина. Почесний президент «1+1 медіа» та міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко теж сказав, що не знав про участь родини Медведчуків у структурі власності. Він сказав, що Bolvik Ventures LTD раніше належала братам Суркісам.

Віктор Медведчук сказав, що партнерство в бізнесі з олігархом Ігорем Коломойським – це «питання бізнесу, а не ідеології». А Оксана Марченко «не виключає», що може розширити свою частку в структурі власності «1+1». Їй треба володіти контрольним пакетом акцій, щоб впроваджувати зміни на каналі.

10 липня група «1+1 медіа» повідомила, що 8 липня отримала офіційну відповідь своїх учасників щодо зміни структури власності офшорної компанії Bolvik Ventures LTD. Виходячи з цієї відповіді, зміна власника відбулася у вересні 2010 року і станом на сьогодні контролерами компанії Bolvik Ventures LTD є Ігор Суркіс (з часткою 33,34 %), Леонід Ашкеназі (з часткою 33,33 %) та Оксана Марченко (з часткою 33,33 %). «Відповідно, кожна із перелічених осіб володіє в телеканалі “1+1” часткою менш, ніж 10 %», – йшлося в заяві.

Однак згодом відкликала це повідомлення у зв’язку з тим, що отримала додаткову інформацію, що не підтверджує наведені раніше дані.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2161
Читайте також
12.11.2020 15:38
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 857
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду