14:14
Середа, 27 Липня 2016

Кілька членів НМПУ висловлюють занепокоєння з приводу можливого штучного створення первинних осередків «під з'їзд»

2 201
І вимагають публікації переліку всіх первинних осередків організації з датами їхньої реєстрації.
Кілька членів НМПУ висловлюють занепокоєння з приводу можливого штучного створення первинних осередків «під з'їзд»
Кілька членів НМПУ висловлюють занепокоєння з приводу можливого штучного створення первинних осередків «під з'їзд»

Члени Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) звернулися з відкритим листом з приводу кількості висунутих на позачерговий з'їзд делегатів.

Відкритий лист до оргкомітету з’їзду Незалежної медіа-профспілки України публікуємо повністю:

«Шановні члени оргкомітету!

19 липня  була оприлюднена кількість делегатів від кожної області на з’їзд НМПУ, який має відбутися 6 серпня. Багато з нас із запізненням дізналися про це через те, що оприлюднення відбулося у дивний спосіб. Ця інформація не поширювалася прес-релізом для ЗМІ, не поширювалася навіть у внутрішній розсилці. Єдиний спосіб – вона оприлюднена на сайті організації.

Враження таке, що зроблено це у спосіб, аби якомога менше людей про це дізналися. Ми сподіваємося, що це лише через недогляд піар-служби. Але за нинішніх обставин НМПУ діяльність оргкомітету має бути прозорою, як ніколи.

Зразу привертає увагу наступний факт: кількість делегатів становить 104 особи при загальній кількості членів – 1118.  Квота, яку встановила Рада на з’їзд – один делегат від двадцяти осіб. Себто 1118 розділити на 20 дорівнює 55,9. Відповідно  кількість делегатів мала б бути або 59, або 60.

Правда, при цьому передбачається один висуванець від одного осередку навіть, якщо там нема 20 осіб. Теоретично оцю більшу кількість делегатів могли справді дати невеликі осередки. Але на практиці такого ніколи не бувало, щоб кількість делегатів майже у два рази перевищувала квоту.

Викликає здивування той факт, що  дуже велику кількість делегатів  висунули  регіональні  організації, до яких має причетність одна зі сторін конфлікту: Київ, Херсон, Рівне, Миколаїв, Чернігів.

З Києва  – 29 делегатів при наявності 24 осередків. При цьому голосування по найбільшому осередку фрілансерів не було проведено. Маленька Херсонська область - 9 осередків і 9  делегатів, Миколаївська – 5 осередків і 5 делегатів, Рівненська – 6 осередків і 6 делегатів, Чернігівська область - 6 осередків і 6 делегатів. 

Ми вважаємо за необхідне опублікувати перелік всіх осередків  НМПУ з  датами  їх реєстрації. Наголошуємо – неодмінно з датами реєстрації, які б свідчили, що осередки зареєстровано не просто напередодні з’їзду з метою збільшення представництва «своїх» людей.

Аргументи про те, що члени профспілки можуть не хотіти світити свою належність до профспілки через побоювання конфлікту з роботодавцем тут не повинні працювати. Оскільки осередки за законом мають бути зареєстровані з повідомленням про це роботодавців. Отож, про легальні осередки роботодавці і так поінформовані.

У випадку, якщо наша вимога не буде задоволена, існуватимуть підозри, що під час підготовки до з’їзду застосовано адміністративний ресурс. Відповідно це поставить під сумні легітимність цього дуже відповідального заходу. Ми закликаємо оргкомітет зняти всі підозри.

Принагідно хочемо зазначити наступне. Нас прикро дивує, що у прес-релізах і на сайті НМПУ відображається лише точка зору керівництва організації або його прихильників. Не висвітлюється альтернативна позиція. Точка зору, яка відмінна від позиції керівництва НМПУ, відображається лише  на інших інформаційних ресурсах.

Ми вважаємо, що організація, яка бореться за свободу слова. Не може собі такого дозволити. Це ганьбить її репутацію.  

Анна Прокаєва, Харків.

Олександр Костьо, редактор інтернет-сайту Севлюш Інфо, Ужгород.

Сергій Зарайський, головний редактор "Букінфо", Чернівці

Віктор Кожевников, член комітету КНМП, Київ.

Галина Садомцева, Київ.

Йогеннес Андерсен, голова осередку фрілансерів, Київ 

Анна Мурликіна, головний редактор CitySites,  Маруіполь 

Євген Жеребецький, Київ

Олесь Доній, телеведучий, Київ».

Нагадаємо, організаційний комітет підготовки до VI З’їзду Всеукраїнської професійної спілки «Незалежна медіа-профспілка України» (НМПУ) підрахував кількість своїх членів та первинних осередків. Відтак, станом на 18 липня до медіа-профспілки входять 1118 членів з 99 первинних організацій. Серед них було обрано 104 делегати, які візьмуть участь у  VI З’їзді НМПУ.

Як повідомляв «Детектор медіа», позачерговий з’їзді НМПУ відбудеться 6 серпня.

22 червня організаційний комітет з підготовки до позачергового VI з’їзду Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) затвердив проект порядку денного з’їзду.

Проект  передбачає розгляд наступних питань: переобрання керівництва організації: голови, Комітету, заступників; внесення змін до Статуту організації та ухвалення подальшої стратегії розвитку НМПУ. Очікується також, що з’їзд розгляне  звіти щодо виконаних грантових програм та інші питання, внесені первинними організаціями.Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2201
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду