Позачерговий з’їзд НМПУ відбудеться 6 серпня

Позачерговий з’їзд НМПУ відбудеться 6 серпня

7 Червня 2016
1891

Позачерговий з’їзд НМПУ відбудеться 6 серпня

1891
Оргкомітет 6-го позачергового З’їзду Незалежної медіа-профспілки України визначився із датою проведення представницького форуму медіа-спілки.
Позачерговий з’їзд НМПУ відбудеться 6 серпня
Позачерговий з’їзд НМПУ відбудеться 6 серпня

Оргкомітет позачергового З’їзду, утворений за рішенням Ради НМПУ 4 червня 2016 року, визначив, що найвищий представницький форум медіа-профспілки пройде 6 серпня 2016 року, повідомляє прес-служба НМПУ.

Оргкомітет рекомендував розпочати роботу Ревізійній комісії (Владислав Савенок) з підготовки Звіту та оголосив про початок роботи Редакційної комісії (Юка Гаврилова) з формування пропозицій змін до Статуту НМПУ.

«Очікується, що збори первинних організацій, які мають обрати делегатів на З’їзд профспілки, відбудуться до 30 червня, – відзначив в.о. голови Комітету НМПУ Сергій Штурхецький. – За цей час також буде можливим формування пропозицій змін до Статуту, порядку денного З’їзду та висунення кандидатур у керівні органи профспілки».

Як повідомляє прес-служба НМПУ, наразі оргкомітет проводить роботу з вивірення реєстру первинних організацій спілки, підтвердження членства окремим членами НМПУ, встановлення представницьких квот відповідно до рішення Ради (1 делегат від 20 членів профспілки). Найближчими днями відбудуться засідання Комітету фрілансерів НМПУ, анонсується проведення «круглих столів» із обговорення стратегії організації, її структури. «Запрошуємо спілчан до відкритої дискусії щодо майбутнього організації, також на цих вихідних проводимо тренінг із безпеки для журналістів (проводять Юрій Луканов та Олександр Тарасов)» – додав Сергій Штурхецький.

Свої пропозиції щодо змін до Статуту НМПУ просить надсилати на електронну адресу yukagavrylova@gmail.com.

Нагадаємо, 4 червня на своєму засіданні Рада НМПУ вирішила призупинити повноваження голови Комітету Юрія Луканова, а також призначити позачерговий з’їзд медіапрофспілки, на якому буде обрано нове керівництво організації та будуть внесені зміни до статуту.

Виконувати обов’язки голови НМПУ до проведення з’їзду згідно з рішенням Ради буде член Комітету НМПУ Сергій Штурхецький. Своїм рішенням Рада НМПУ запустила у первинних організаціях профспілки процес обрання делегатів з’їзду та обговорення змін до статуту. Остаточну дату з’їзду визначить створений Радою Організаційний комітет. Очікується, що з’їзд відбудеться не пізніше, ніж за три місяці.

У коментарі «Детектору медіа» Юрій Луканов розповів, що формальним приводом для призупинення його повноважень як голови організації стало неправильне перерахування на його рахунок 6 тис. грн.

Головна редакторка Інформаційного агентства «Поряд з вами» Олена Білозерська заявила про вихід з НМПУ на знак протесту проти усунення з посади голови НМПУ Юрія Луканова на підставі абсурдних звинувачень.

Шеф-редакторка «Детектора медіа», одна з фундаторок української медійної профспілки Наталія Лигачова звинуватила Раду НМПУ в порушенні статуту й висловила вимогу скасувати рішення про відсторонення голови Юрія Луканова. До її заяви приєдналися співробітники «Детектора медіа» - члени НМПУ.

Член ревізійної комісії НМПУ Владислав Савенок у коментарі «Детектору медіа» сказав, що Юрія Луканова відсторонили з порушенням статуту НМПУ.

Журналісти газети «Народний контроль України» (корпункт у місті Генічеську Херсонської області) заявили, що не підтримують відсторонення Юрія Луканова з посади голови Незалежної медіапрофспілки України.

Маріупольський осередок НМПУ також заявив, що обурений діями Ради НМПУ, яка, як ідеться у заяві, всупереч статуту, без рішення з’їзду профспілки усунула від виконання обов'язків голови НМПУ Юрія Луканова.

Юрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай у коментарі «Детектору медіа» припустив, що рішення Ради було ухвалене з порушенням Статуту НМПУ. Якщо це підтвердиться, то з’їзд НМПУ мав би достроково припинити повноваження Ради і обрати новий склад.

Фото - сайт НМПУ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1891
Читайте також
18.07.2016 09:30
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 296
16.07.2016 09:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 467
04.07.2016 12:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 298
30.06.2016 16:56
Наталія Лигачова
4 208
27.06.2016 11:58
Гала Скляревская, Наталья Лигачева
3 881
08.06.2016 15:30
Олег Єльцов
для «Детектора медіа»
2 594
07.06.2016 10:58
Юрій Луканов
для «Детектора медіа»
1 680
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду