«Стоп цензурі!» розраховує на допомогу WAN-IFRA в покаранні агресивних охоронців конгресу
«Стоп цензурі!» розраховує на допомогу WAN-IFRA в покаранні агресивних охоронців конгресу
Громадський рух «Стоп цензурі!» просить Всесвітню асоціацію видавців газет і новин (WAN-IFRA) допомогти встановити і покарати винних в агресивному поводженні з журналістами під час відкриття Всесвітнього газетного конгресу в Києві 3 вересня.
З відповідним листом рух звернувся до президента WAN-IFRA Джейкоба Метью.
«Стоп цензурі!» просить WAN-IFRA захистити свободу слова і вимагати від української влади вжити заходів, щоб встановити та покарати винних, а також просить взяти цю справу під свій контроль.
Рух висловлює вдячність WAN-IFRA за підтримку свободи слова в Україні, адже однією з цілей проведення Всесвітнього конгресу в Україні є «висловити солідарність з місцевою незалежною пресою, яка щоденно потерпає від великого тиску».
Наводимо текст листа повністю:
Пану Джейкобу Метью
Президенту
Всесвітньої асоціації видавців газет і новин
Вашингтон Пляц 1, 64287 Дармштадт, Німеччина
Шановний п. Джейкоб Метью,
Ми, українські журналісти, що об'єднались в рух «Стоп цензурі!», звертаємось до вас з проханням допомогти встановити і покарати винних у агресивному поводженні з журналістами під час відкриття Всесвітнього Газетного Конгресу в Києві 3 вересня.
Офіційно акредитовані на Конгрес WAN-IFRA журналісти зафіксували на відео застосування фізичної сили проти журналістів, щоб перешкодити їм підняти плакати за свободу слова. Зокрема, утисків зазнали Олени Притула, яка є головним редактором Інтернет-видання «Українська Правда» (www.pravda.com.ua), заснованого Георгієм Гонгадзе, Катерина Горчинська, заступник головного редактору газети Kyiv Post (www.kyivpost.ua), та журналіст телеканалу «5 канал» Олександр Аргат.
Існує також відео з визнанням співробітниці Управління державної охорони (УДО) щодо того, що вона вилучила особисті речі (папери) у журналістки інтернет-видання «Детектор медіа» Тетяни Веремчук (www.detector.media). Крім того, співробітники охорони перешкоджали проходу на Конгрес WAN-IFRA або грубо поводилися під час акції з членами руху «Стоп цензурі!» Світланою Заліщук, Вікторією Сюмар, Оксаною Романюк, Оксаною Приходько, невідомі викрали особисті речі журналіста Мустафи Найема. Протягом всього перебування на Конгресі WAN-IFRA журналістів постійно переслідували та знімали на ручні камери співробітники охорони, а під час мирної акції журналістів взагалі оточили з усіх боків.
Посилання на відео:
1. Cпівробітник УДО вириває плакат у Катерини Горчинської і штовхає Олену Притулу
http://video.detector.media/show/no_comment/1141-video_ohorona_napala_na_olenu_pritulu_pid_chas_vistupu_ianukovicha%21_03.09.2012
http://www.youtube.com/watch?v=HpI8eLX7Ljc&feature=player_embedded
2. Охоронець вириває плакат у Олександра Аргата
http://www.youtube.com/watch?v=lj6IWCTbo6c&feature=player_embedded
3. У Тетяни Веремчук вилучають плакат
У той же день, незважаючи на існуючі відео-докази, Управління Державної Охорони виступило з заявою, що акції журналістів на Всесвітньому Газетному Форумі перешкоджали невідомі приватні особи.
У зв'язку з цими фактами, ми звертаємось до WAN-IFRA з проханням захистити свободу слова і вимагати від української влади вжити заходів, щоб встановити та покарати винних. Ми також просимо Вас взяти цю справу під свій контроль.
Ми вдячні WAN-IFRA за підтримку свободи слова в Україні, адже однією з цілей проведення Всесвітнього Конгресу в Україні є «висловити солідарність з місцевою незалежною пресою, яка щоденно потерпає від великого тиску».
З повагою,
Журналістський рух «Стоп цензурі!»
4 вересня 2012 р., Київ
Довідка. Громадський рух «Стоп цензурі!»
Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об'єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.
Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.
Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.
Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням /news/article/53128/2010-05-22-pripiniti-tisk-na-zhurnalistiv-ne-dopustiti-represii/
Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship
«Детектор медіа»