Прямий канал повідомив, що ДБР прослуховує працівників та гендиректора мовника

Прямий канал повідомив, що ДБР прослуховує працівників та гендиректора мовника

27 Липня 2021
3654

Прямий канал повідомив, що ДБР прослуховує працівників та гендиректора мовника

3654
На каналі заявили про тиск з боку влади.
Прямий канал повідомив, що ДБР прослуховує працівників та гендиректора мовника
Прямий канал повідомив, що ДБР прослуховує працівників та гендиректора мовника

Прямий канал 26 липня, з посиланням на власні джерела, повідомив, що Державне бюро розслідувань прослуховує працівників та гендиректора телеканалу Володимира Сташевського.

«З власних джерел редакції стало відомо, що журналістів телеканалу Прямий почали прослуховувати слідчі ДБР. Серед тих, за ким будуть цілодобово стежити – Володимир Сташевський, гендиректор каналу, — йдеться в повідомленні. — ДБР має навіть відповідне рішення суду, яке дозволяє прослуховувати журналістів. Щоправда, в єдиному реєстрі досудових розслідувань воно не зареєстроване».

На каналі заявили про тиск з боку влади. 

Журналісти Прямого сказали, що ДБР не відповідає на дзвінки та запити.

«Детектор медіа» звернувся з запитом до Держбюро розслідувань.

Нагадаємо, 9 липня 2020 липня Прямий канал заявив про тиск з боку чинної влади після заяви головного слідчого Державного бюро розслідувань Олега Корецького. Того ж дня керівниця «Прямого» Світлана Орловська сказала, що канал звернувся з листом до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, у якому попросив відреагувати на інформацію про тиск на канал з боку Державного бюро розслідувань.

Олег Корецький вів справу щодо можливого ухилення та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ «Телеканал "Прямий"». 8 липня 2020 року він розповів, що на слідчих Держбюро вже понад три місяці чиниться тиск у цій справі. Зокрема, за його словами, перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков поставив завдання арештувати телеканал, визнавши його попередньо речовим доказом. У ДБР, своєю чергою, сказали, що заяви пана Корецького щодо тиску не відповідають дійсності і є політично-мотивованими. Держбюро також звинуватило слідчого в розголошенні відомостей досудового розслідування та вирішило призначити перевірку цієї інформації. 23 липня його звільнили нібито через скорочення посади.

21 липня 2020 року Прямий канал у відкритому листі закликав українців відреагувати на тиск й атаки на телеканал з боку Державного бюро розслідувань та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

28 липня стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження проти Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за позовом Прямого каналу (ТОВ «Телеканал "Прямий"). Телеканал просив суд визнати протиправним та скасувати рішення Нацради щодо перевірки каналу через програму «Поярков News», у якій ведучий Сергій Поярков нібито ображав президента Володимира Зеленського. 

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова 2 вересня 2020 року закликав Державне бюро розслідувань дотримуватися прав журналістів та не перешкоджати мовленню Прямого каналу під час слідчих дій.

У редакції нагадали, що Нацрада з грудня 2019 року не розглянула заяву про переоформлення ліцензії каналу, натомість протягом першого півріччя призначила три перевірки. А саме: 9 січня Нацрада призначила позапланову перевірку Прямого каналу за скаргою громадянки Касьяненко на ведучого Сергія Пояркова, який ображав у програмі «Поярков News» президента Володимира Зеленського. 9 квітня Нацрада призначила позапланову перевірку Прямого каналу через трансляцію програми «Вата-шоу», у якій звучали висловлювання, що мають ознаки порушення норм законів «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформацію» і «Про захист суспільної моралі». 4 червня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку Прямого каналу. Підставою стали результати моніторингу за 1, 2 і 3 травня. У ці дні на каналі транслювали в прямому ефірі та в повторі програму «Ехо України» з ведучим Матвієм Ганапольським. У програмі зафіксували використання ненормативної лексики, а саме слів «срака» і «гівно».

Ілюстрація: Прямий канал 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3654
Читайте також
22.09.2021 13:00
Дмитро Давиденко
3 782
03.09.2020 16:25
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
4 754
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
1243 дн. тому
Чим більше продажний "патріотизм", тим більше галасу на "постраждалість"-переслідування контроюючими органами. Податки сплатіть з купівлі-продажу каналу в Курченка.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду