Журналістів Кривого Рогу та Дніпра вдруге не запросили висвітлювати візит Зеленського

Журналістів Кривого Рогу та Дніпра вдруге не запросили висвітлювати візит Зеленського

26 Листопада 2020
3148
26 Листопада 2020
11:59

Журналістів Кривого Рогу та Дніпра вдруге не запросили висвітлювати візит Зеленського

Софія Скиба
головна редакторка інформаційної агенції «Перший Криворізький»
3148
Зокрема, зустріч президента в Кривому Розі назвали «закритою нарадою», на яку не запросили навіть місцевих чиновників.
Журналістів Кривого Рогу та Дніпра вдруге не запросили висвітлювати візит Зеленського
Журналістів Кривого Рогу та Дніпра вдруге не запросили висвітлювати візит Зеленського

Журналістів Кривого Рогу та Дніпра не пустили висвітлювати візит президента Володимира Зеленського, який 26 листопада із робочим візитом приїхав до Дніпропетровської області.

У Дніпрі він бере участь у церемонії прощання із генеральним директором конструкторського бюро «Південне» Олександром Дегтяревим, який помер від ускладнень від коронавірусної інфекції.

«Детектору медіа» стало відомо, що пан Зеленський також планує ознайомитись із ходом будівництва ділянки дороги біля Дніпра та подивися на хід реконструкції траси Н-23 біля Кривого Рогу. У Кривому Розі в нього заплановане обговорення екологічних питань.

Пресслужба облдержадміністрації повідомила, що в Дніпрі не буде підходу президента до преси, а відтак не передбачено й акредитації. Зустріч у Кривому Розі теж назвали «закритою нарадою». На неї, за інформацією трьох непов’язаних між собою джерел, не запросили й місцевих чиновників.

Як писав ДМ, у серпні 2020 року в Кривому Розі місцевих журналістів не акредитували на жодну зустріч президента України Володимира Зеленського, який був у Дніпропетровській області з робочим візитом. 

 Нагадаємо, на початку червня 2020 року в Хмельницькому низку ЗМІ не акредитували висвітлювати візит президента України Володимира Зеленського. У Хмельницькій облдержадміністрації сказали, що на подію акредитували лише представників місцевих каналів, іншим – пообіцяли надати відеоматеріали. На сайті Хмельницької ОДА та Офісу президента не було повідомлень про проведення акредитації. Юрист ІМІ Алі Сафаров тоді розповів, що журналістів дійсно могли би не допустити через карантин, однак більша частина цих обмежень не діє від 22 травня. Крім того, обмеження для журналістів мали би бути встановлені виключно певним розпорядчим документом.

26 червня в Херсоні місцеві журналісти та ЗМІ, яких не акредитували на зустріч з президентом Володимиром Зеленським, бойкотували його візит – замість контенту вони публікують порожні сторінки. Херсонська облдержадміністрація не публікувала анонсу про візит Володимира Зеленського, а його поїздку запросили висвітлювати лише центральні ЗМІ. Однак після критики з боку херсонських медіа ХОДА запросила деяких місцевих журналістів. Їх запрошували окремо, анонс про акредитацію не оприлюднювали. ТРК «Перший регіональний» писав, що висвітлювати візит президента запросили лише «лояльні ЗМІ», запрошення вони нібито отримували від начальниці управління інформаційної політики облдержадміністрації Наталі Дзюби. Пізніше в Херсонській облдержадміністрації пояснили своє рішення – поширенням коронавірусу та необхідністю «висвітлити подію із дотриманням стандартів журналістики та журналістської етики».

9 липня 2020 року президент Володимир Зеленський приїхав до Волинської області, проте журналістів пустили не на всі його зустрічі. Їм запропонували обрати одну локацію, де вони могли б висвітлити візит президента.

У Запоріжжі 20 серпня 2020 року щонайменше чотири місцевих ЗМІ – муніципальний телеканал Z, тижневик «Запорозька Січ», онлайн-видання «Форпост» та «Регіонньюз» – не акредитували висвітлювати візит президента України Володимира Зеленського. На подію також не пустили кореспондента телеканалу «Наш». Журналіст Яків Носков, своєю чергою, повідомив, що за всю зустріч з президентом журналістам дали можливість поставити лише одне запитання та не дозволяли змінювати місцеположення під час виступів пана Зеленського та чиновників.

8 вересня 2020 року президента приїхав до Сумської області з робочим візитом. На цю подію не акредитували засновника онлайн-журналу «Цукр» Дмитра Тіщенка. Причиною відмови в акредитації Сумська обласна державна адміністрація вказала «відсутність свідоцтва про державну реєстрацію ЗМІ», яка необов’язкова для інтернет-видань.

22 жовтня на Волині місцевих журналістів не пустили висвітлювати робочий візит президента Володимира Зеленського. Волинська обласна державна адміністрація проанонсувала цей захід уже після того, як голова держави прибув до області.

Фото: Перший Криворізький

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3148
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду