Луцьких журналістів не пустили до Зеленського – візит проанонсували, коли президент уже прибув на Волинь

Луцьких журналістів не пустили до Зеленського – візит проанонсували, коли президент уже прибув на Волинь

29 Жовтня 2020
1818
29 Жовтня 2020
15:30

Луцьких журналістів не пустили до Зеленського – візит проанонсували, коли президент уже прибув на Волинь

1818
У пресслужбі Волинської ОДА пояснили, що ініціатива організувати візит без преси походила від Офісу президента.
Луцьких журналістів не пустили до Зеленського – візит проанонсували, коли президент уже прибув на Волинь
Луцьких журналістів не пустили до Зеленського – візит проанонсували, коли президент уже прибув на Волинь

На Волині місцевих журналістів 22 жовтня не пустили висвітлювати робочий візит президента Володимира Зеленського. Волинська обласна державна адміністрація проанонсувала цей захід уже після того, як голова держави прибув до області.

«Це ненормальна ситуація, коли приїжджають перші або офіційні особи держави, а журналісти не можуть бути присутніми та виконувати свої обов’язки. Зазвичай, як відбувається – коли він приїжджав у липні чи інші президенти приїжджали? Напередодні їх візиту телефонують з ОДА й просять дати контакти журналістів, які будуть висвітлювати – це загальноприйнята практика. Цього разу нічого не було – лише з неофіційних джерел знали, що може бути візит. Новина на сайті облдержадміністрації з’явилися о 10:20, тоді як президент приземлився в Луцьку в 10 годин», – розповів «Детектору медіа» головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк та додав, що видання не мало проблем з акредитацією під час попереднього візиту пана Зеленського до регіону.

«Волинь Post» з посиланням на джерела ще 19 жовтня повідомило про плани президента відвідати Волинь. З того ж дня агентство намагалося отримати підтвердження цієї інформації від пресслужби ОДА.

«Але навіть вранці 22 жовтня пресслужба повідомила, що нічого про візит не знає і працює в штатному режимі. Хоча десь приблизно у той час, поки редакція брала щодо цього коментар у пресслужби, перший заступник голови Волинської ОДА Сергій Мовенко вже був на шляху до території військового аеродрому, де зустрічав Зеленського», – розповіла головна редакторка «Волинь Post» Іванна Рудишин.

У пресслужбі ОДА пізніше пояснили, що ініціатива організувати візит без преси походила від Офісу президента нібито через карантин та перебування регіону в «помаранчевій зоні». Однак не уточнили, чому не анонсували візит Володимира Зеленського.

Володимир Данилюк та Іванна Рудишин кажуть, що деякі місцеві журналісти, хоч і без акредитації, спробували зустрітися з паном Зеленським і поставити йому питання, але безуспішно. «Можливо у журналістів є питання, які вважливі для цієї області? Президент може в будь-якому варіанті відповідати, але ж можливості не було взагалі», – сказав головред «Волинської газети».

«Волинь Post» написало лише про сам факт візиту президента на Волинь. 

«Новин "ні про що" з сайту ОП редакція вирішила не передруковувати. Пресслужба Волинської ОДА також надіслала медіаматеріали, виготовлені Офісом президента, для поширення у місцевих ЗМІ. Але без журналістів – то без журналістів», – сказала пані Рудишин.

Натомість «Волинська газета» висловила обурення діями ОПУ та Волинської ОДА, випустивши 29 жовтня на першій шпальті «репортаж». «Тут міг бути репортаж про його перебування. Але через те, що пресслужби Офісу президента та облдержадміністрації фактично не допустили волинських журналістів до його висвітлення, повідомляти немає про що», – написала газета.

Фото: Сергій Томіленко / Facebook 

Як писав ДМ, 9 липня 2020 року президент Володимир Зеленський приїхав до Волинської області, проте журналістів пустили не на всі його зустрічі. Їм запропонували обрати одну локацію, де вони могли б висвітлити візит президента.

Нагадаємо, на початку червня 2020 року в Хмельницькому низку ЗМІ не акредитували висвітлювати візит президента України Володимира Зеленського. У Хмельницькій облдержадміністрації сказали, що на подію акредитували лише представників місцевих каналів, іншим – пообіцяли надати відеоматеріали. На сайті Хмельницької ОДА та Офісу президента не було повідомлень про проведення акредитації. Юрист ІМІ Алі Сафаров тоді розповів, що журналістів дійсно могли би не допустити через карантин, однак більша частина цих обмежень не діє від 22 травня. Крім того, обмеження для журналістів мали би бути встановлені виключно певним розпорядчим документом.

26 червня в Херсоні місцеві журналісти та ЗМІ, яких не акредитували на зустріч з президентом Володимиром Зеленським, бойкотували його візит – замість контенту вони публікують порожні сторінки. Херсонська облдержадміністрація не публікувала анонсу про візит Володимира Зеленського, а його поїздку запросили висвітлювати лише центральні ЗМІ. Однак після критики з боку херсонських медіа ХОДА запросила деяких місцевих журналістів. Їх запрошували окремо, анонс про акредитацію не оприлюднювали. ТРК «Перший регіональний» писав, що висвітлювати візит президента запросили лише «лояльні ЗМІ», запрошення вони нібито отримували від начальниці управління інформаційної політики облдержадміністрації Наталі Дзюби. Пізніше в Херсонській облдержадміністрації пояснили своє рішення – поширенням коронавірусу та необхідністю «висвітлити подію із дотриманням стандартів журналістики та журналістської етики».

У Запоріжжі 20 серпня 2020 року щонайменше чотири місцевих ЗМІ – муніципальний телеканал Z, тижневик «Запорозька Січ», онлайн-видання «Форпост» та «Регіонньюз» – не акредитували висвітлювати візит президента України Володимира Зеленського. На подію також не пустили кореспондента телеканалу «Наш». Журналіст Яків Носков, своєю чергою, повідомив, що за всю зустріч з президентом журналістам дали можливість поставити лише одне запитання та не дозволяли змінювати місцеположення під час виступів пана Зеленського та чиновників.

У Кривому Розі місцевих журналістів не акредитували на жодну зустріч  Володимира Зеленського, який 26 та 27 серпня перебував у Дніпропетровській області з робочим візитом.  

8 вересня 2020 року президента приїхав до Сумської області з робочим візитом. На цю подію не акредитували засновника онлайн-журналу «Цукр» Дмитра Тіщенка. Причиною відмови в акредитації Сумська обласна державна адміністрація вказала «відсутність свідоцтва про державну реєстрацію ЗМІ», яка необов’язкова для інтернет-видань.

Фото: Волинська ОДА

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1818
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду