У Кривому Розі місцевих журналістів не акредитували на жодну зустріч Зеленського
У Кривому Розі місцевих журналістів не акредитували на жодну зустріч Зеленського
У Кривому Розі місцевих журналістів не акредитували на жодну зустріч президента України Володимира Зеленського, який 26 та 27 серпня перебуває у Дніпропетровській області з робочим візитом.
Журналістів не запросили на «АрселорМіттал Кривий Ріг», на футбольний матч «Кривбас»-«Черкащина», на спілкування з родичами військовополонених та зниклих безвісти військовослужбовців, на покладання квітів до нового пам’ятника «Іловайський хрест» і на інспекцію реконструкції стадіону «Металург», яка запланована на 27 серпня. Прессекретарка президента Юлія Мендель на запитання щодо акредитації наразі не відповіла.
Напередодні візиту, 25 серпня, представниця пресслужби Дніпропетровської ОДА Наталія Зборець повідомила, що, окрім футбольного матчу «Кривбас»-«Черкащина», медійних заходів за участі президента у Кривому Розі не передбачено. Акредитацією ЗМІ на матч займався футбольний клуб.
Пресаташе клубу Ігор Дробний сказав, що «Першому Криворізькому» відмовили в акредитації за вказівкою віцепрезидента клубу «Кривбас», керівника авторської групи «Квартал 95» Артема Гагаріна. Рішення про відмову в акредитації прийнято через те, що на минулому тижні 1kr.ua відмовились видаляти стрім із презентації футбольного клубу «Кривбас». Водночас у клубі не пояснили, чому не допустили інші медіа.
Про відсутність акредитації для всіх ЗМІ журналісти дізналися, коли приїхали на матч. Деяким медійникам дали квитки, але заборонили працювати навіть на трибунах. На стадіон пустили лише представників каналу «Футбол» та фотокорів, які, вочевидь, прибули безпосередньо із паном Зеленським.
Початок матчу, який був запланований на 17:00, затримали на годину. Вболівальники та футболісти чекали на приїзд президента: після прибуття йому дали право «першого удару по м’ячу». Президент перебував на стадіоні не більше 15 хвилин. Офіс президента пояснив запізнення Володимира Зеленського телефонною розмовою з державним секретарем США Майком Помпео. Зазначимо, що президент України у Кривому Розі перебуває разом із заступником державного секретаря США Стівеном Біганом.
Нагадаємо, на початку червня 2020 року в Хмельницькому низку ЗМІ не акредитували висвітлювати візит президента України Володимира Зеленського. У Хмельницькій облдержадміністрації сказали, що на подію акредитували лише представників місцевих каналів, іншим – пообіцяли надати відеоматеріали. На сайті Хмельницької ОДА та Офісу президента не було повідомлень про проведення акредитації. Юрист ІМІ Алі Сафаров тоді розповів, що журналістів дійсно могли би не допустити через карантин, однак більша частина цих обмежень не діє від 22 травня. Крім того, обмеження для журналістів мали би бути встановлені виключно певним розпорядчим документом.
26 червня в Херсоні місцеві журналісти та ЗМІ, яких не акредитували на зустріч з президентом Володимиром Зеленським, бойкотували його візит – замість контенту вони публікують порожні сторінки. Херсонська облдержадміністрація не публікувала анонсу про візит Володимира Зеленського, а його поїздку запросили висвітлювати лише центральні ЗМІ. Однак після критики з боку херсонських медіа ХОДА запросила деяких місцевих журналістів. Їх запрошували окремо, анонс про акредитацію не оприлюднювали. ТРК «Перший регіональний» писав, що висвітлювати візит президента запросили лише «лояльні ЗМІ», запрошення вони нібито отримували від начальниці управління інформаційної політики облдержадміністрації Наталі Дзюби.
Пізніше в Херсонській облдержадміністрації пояснили своє рішення – поширенням коронавірусу та необхідністю «висвітлити подію із дотриманням стандартів журналістики та журналістської етики».
Під час візиту президента Володимира Зеленського до Волинської області, 9 липня, журналістів пустили не на всі його зустрічі. Їм запропонували обрати одну локацію, де вони могли б висвітлити візит президента.
У Запоріжжі 20 серпня 2020 року щонайменше чотири місцевих ЗМІ – муніципальний телеканал Z, тижневик «Запорозька Січ», онлайн-видання «Форпост» та «Регіонньюз» – не акредитували висвітлювати візит президента України Володимира Зеленського. На подію також не пустили кореспондента телеканалу «Наш». Журналіст Яків Носков, своєю чергою, повідомив, що за всю зустріч з президентом журналістам дали можливість поставити лише одне запитання та не дозволяли змінювати місцеположення під час виступів пана Зеленського та чиновників.
Фото: 1kr.ua