У Білорусі відкрили кримінальне провадження проти засновника телеграм-каналу Nexta

У Білорусі відкрили кримінальне провадження проти засновника телеграм-каналу Nexta

14 Серпня 2020
1518

У Білорусі відкрили кримінальне провадження проти засновника телеграм-каналу Nexta

1518
Nexta та Nexta Live наразі є найпопулярнішими телеграм-каналами Білорусі, вони висвітлюють протести у країні після президентських виборів та жорсткі дії силовиків.
У Білорусі відкрили кримінальне провадження проти засновника телеграм-каналу Nexta
У Білорусі відкрили кримінальне провадження проти засновника телеграм-каналу Nexta

У Білорусі відкрили кримінальне провадження проти засновника телеграм-каналу Nexta, 22-річного Степана Путила. Про це йдеться в повідомленні телеграм-каналу.

Телеграм-канал Nexta наразі має 727 тис. підписників, Nexta Live - де висвітлюються всі деталі протестів в онлайн-режимі - 1,9 млн підписників. 

Кожен пост набирає в середньому 200-300 тисяч переглядів. Один з найпопулярніших постів із закликом 10 серпня вийти до мінської Стели зібрав понад 920 тисяч переглядів. У ньому автори опублікували інструкцію для підготовки до протесту.

На каналі немає штатних журналістів, а контент збирають і публікують четверо людей, яким білоруси через чатбот скидають новинні повідомлення, а також фото та відео – нині це докази брутальної поведінки силовиків з народом, що потім розходяться мережею та іноземними медіа.

Усі четверо працівників редакції не беруть участі в протестах, тому що знаходяться в Польщі. В інтерв’ю «BBC Україна» головний редактор Nexta Роман Протасевич зізнався, що змушений був тікати за кордон через переслідування спецслужб. 

«Зараз і на мене, і на Степана (засновника – Ред.) заведено від чотирьох до шести кримінальних справ із загальним терміном позбавлення волі до 25 років. Там статті "розкриття держтаємниці", "образа президента", "підбурювання до масових безладів" тощо. Скільки реально справ, ми й гадки не маємо», – розповів журналіст.

Детальніше про найпопулярніший телеграм-канал Білорусі читайте тут.

Що відбувається з медіа й журналістами в Білорусі, де тривають протести, - «Детектор медіа» розповідав тут.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами, Олександр Лукашенко здобув понад 80%, а кандидатка від опозиції Світлана Тіхановська — близько 10%. Проте вона відмовилася визнавати офіційні результати виборів і закликала людей протестувати.

У різних містах країни розпочалися протести, які влада жорстоко придушує, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати, дубинки та гумові кулі. з 9 серпня відомо про затримання майже 7 тисяч людей та поранення приблизно сотень протестувальників. Щонайменше дві людини загинули.

11 серпня Світлана Тіхановська покинула Білорусь і прибула в Литву. Протести у країні тривають.

З державних білоруських ЗМІ звільняються журналісти. Білоруське телебачення необ'єктивно висвітлює протести в країні, а також не показує кадрів жорстоких побиттів і затримань протестувальників. На трьох державних білоруських телеканалах - «Беларусь 1», «Беларусь 24» і СТВ - у випусках новин протестувальників називали «п’яницями», «алкоголіками», «наркоманами», яким протистоять «сили правопорядку»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1518
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду