17:05
Середа, 8 Липня 2020

Кабмін призначив мовного омбудсмана

540
На цю посаду також претендували Світлана Бронікова та Святослав Літинський.
Кабмін призначив мовного омбудсмана
Кабмін призначив мовного омбудсмана

Кабінет Міністрів України 8 липня 2020 року призначив Тараса Кременя Уповноваженим із захисту державної мови. Його кандидатуру на цю посаду висунула Уповноважена із захисту прав людини Людмила Денісова.

«Сьогодні шляхом рейтингового голосування на посаду Уповноваженого із захисту державної мови уряд призначив Кременя Тараса Дмитровича», – повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан на своїй сторінці в Facebook.

Під час засідання уряду пан Кремінь на питання міністра закордонних справ Дмитра Кулеби щодо звернення до Конституційний Суд 51 народного депутата, які просять суд визнати закон про мову неконституційним, відповів: «Вважаю жодних правових підстав для задоволення їхнього звернення до Конституційного Суду немає. Я вважаю, що це в першу чергу політичні дискусії, які не мають жодного стосунку до Конституції України та інших речей, що стосуються процедури».

Раніше він розповідав, що як мовний омбудсман планує запустити програму опанування державної мови (сприяти її розповсюдженню, реалізації творчих ініціатив, започаткувати безкоштовні курси з вивчення української мови); співпрацювати з закладами освіти і науки; підготувати пропозиції щодо забезпечення ефективної реалізації державної політики в сфері мови; розглядати скарги щодо дотримання умов закону про мову; співпрацювати з органами влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Тарас Кремінь — колишній депутат і ексголова Миколаївської обласної ради, народний депутат від «Народного фронту» Верховної Ради восьмого скликання, нині працює професором у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти та Миколаївському національному аграрному університеті. Він є співавтором 180 законопроєктів, з яких близько 60 стали законами. Зокрема, закону «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про повну загальну середню освіту» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Пан Кремінь закінчив Миколаївський державний педагогічний університет за спеціальністю «Педагогіка i методика середньої освіти. Українська мова i література, зарубіжна література та англійська мова»; закінчив аспірантуру в Інституті літератури iмeнi Т. Г. Шевченка; отримав ступінь доктора філософії в Державному вищому навчальному закладі «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет iмeнi Григорія Сковороди».

Нагадаємо, посада Уповноваженого вакантна з 6 травня, коли звільнилася Тетяна Монахова. Серед причин звільнення вона назвала такі: за шість місяців так і не було створено секретаріат Уповноваженого і вона не отримала жодної зарплати.

Потенційні кандидатури на вакантну посаду мали бути подані до 5 червня. Зокрема, 2 червня комісія з добору кандидатури від Міністерства культури та інформаційної політики визначила переможцем добору Святослава Літинського.

Громадянська спільнота «Мова об’єднує» звинуватила міністра Олександра Ткаченка в саботуванні призначення пана Літинського. За даними активістів, в.о. міністра культури Світлана Фоменко запропонувала уряду пана Літинського на цю посаду. Однак у міністерстві повідомили, що подавати кандидатуру має міністр, і це (з 4 червня) — Олександр Ткаченко. Тому він проводив співбесіди з потенційними кандидатами.

25 червня Кабінет Міністрів України прийняв постанову про створення Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови як юридичної особи публічного права. У Секретаріаті мовного омбудсмана працюватимуть до 50 співробітників.

1 липня Кабінет Міністрів України на засіданні заслухав доповіді кандидатів на посаду Уповноваженого із захисту державної мови Світлани Бронікової, Тараса Креміня та Святослава Літинського про перші кроки на посаді.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
540
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду