12:54
Середа, 19 Вересня 2018

Апеляційний суд Києва 20 вересня розгляне скаргу щодо доступу до телефону Христини Бердинських

Журналістка видання «Новое время» Христина Бердинських сподівається, що Апеляційний суд зважить на позицію ЕСПЛ по справі Наталки Седлецької.
Апеляційний суд Києва 20 вересня розгляне скаргу щодо доступу до телефону Христини Бердинських
Апеляційний суд Києва 20 вересня розгляне скаргу щодо доступу до телефону Христини Бердинських

Про це журналістка розповіла в коментарі «Детектору медіа» та пояснила, чому не подала скаргу до Європейського суду разом із колегою.

«Ми не могли діяти синхронно (з головною редакторкою програми журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» Наталкою Седлецькою – Ред.) хоча б тому, що ухвала по мені була опублікована набагато пізніше, ніж по Наталці, – розповіла Христина Бердинських. – Тобто в ЗМІ вже була інформація про те, що перевіряють мій телефон, але не було документу, який би це підтверджував. Тому і з апеляцією, якщо ви помітили, я звернулася пізніше, ніж Наталя. І я ще не встигла звернутися до Європейського суду, але вже звернулася з апеляцією. Завтра відбудеться засідання. І я сподіваюся, що Апеляційний суд зважить на позицію Європейського суду в цьому питанні».

Також журналістка зауважила, що у разі дозволу Апеляційним судом перевірки її телефону, як того вимагає прокуратура, вживатиме всі правові дії і не збирається зупинятися.

«Я не знаю, яке рішення прийме апеляційний суд, але, якщо він дозволить перевірку телефону, як того і просила прокуратура, то, так, я планую звертатися до Європейського суду», – повідомила Христина Бердинських.

Читайте також

Нагадаємо, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки програми «Схеми» (проект «Радіо Свободи») Наталі Седлецької за період з 19 липня 2016 по 16 листопада 2017 років у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідуваннядиректором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.

5 вересня стало відомо, що крім Наталі Седлецької ГПУ отримала доступ до даних телефонних переговорів і журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських у цій же справі. Обох журналісток допитали в ГПУ ще в грудні.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко пояснив необхідність доступу до телефону журналістки Наталі Седлецької тим, що вона відмовилась надати інформацію про час зустрічі з керівником НАБУ.

«Радіо Свобода» назвала санкцію суду на доступ до даних телефону Наталі Седлецької «надмірним» і таким, що «грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси». Рішення суду викликало стурбованість і критичну реакцію редакції програми «Схеми»Transparency International, громадських організаційжурналістівголови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політикиПосольства США в УкраїніЄвропейського СоюзуПарламентської Асамблеї Ради Європи. 7 вересня в Києві пікетували ГПУ на підтримку Наталі Седлецької та Христини Бердинських.

Наталка Седлецька оскаржила ухвалу слідчого судді Печерського районного суду, якою ГПУ було надано доступ до даних з її мобільного телефону. 18 вересня Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу та зменшив обсяг даних, які ГПУ може отримати з телефону журналістки. Суд дозволив отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону Наталки Седлецької протягом 17 місяців у рамках дії певних базових станцій поблизу Національного антикорупційного бюро України.

Та вчора, 18 вересня, стало відомо про те, що Європейський суд з прав людини, до якого звернулася Наталка Седлецька, ухвалив рішення застосувати «Правило 39» свого Регламенту – про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи щодо її справи та на місяць зобов’язав українську владу утриматися від доступу до даних з телефону Седлецької.

Фото: Громадське ТБ

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
591
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop