17:37
Четвер, 13 Вересня 2018

Седлецька оскаржує ухвалу суду про дозвіл на доступ до її телефону

Головний редактор програми журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» Наталка Седлецька подала до Апеляційного суду Києва скаргу на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду, якою надано доступ ГПУ до даних з її мобільного телефону у період з 19 липня 2016 по 16 листопада 2017 років. Судове засідання має відбутися 14 вересня.
Седлецька оскаржує ухвалу суду про дозвіл на доступ до її телефону
Седлецька оскаржує ухвалу суду про дозвіл на доступ до її телефону

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на адвоката журналістки Анатолія Попова.

«Ми вважаємо, що були порушені права журналіста на захист своїх джерел, що були порушені права громадянина на захист. Ми сподіваємося, що апеляційний суд встановить й інші порушення та скасує ухвалу, якою слідчим надано доступ до даних за 1,5 роки з телефону журналіста», – пояснив адвокат.

Він зазначив, що ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів за загальною практикою не підлягають оскарженню, але за Кримінальним процесуальним кодексом, є перелік випадків, коли оскарження можливе. Наприклад, коли йдеться про порушення конституційних прав та свобод.

На думку адвоката, їхній випадок саме такий і тому є шанси скасувати рішення першої інстанції.

Водночас, за словами адвоката, для подання апеляційної скарги вони звернулися до Печерського суду за копією ухвали слідчого судді. Однак там у видачі копії їм відмовили.

Скаргу журналістки розглядатимуть судді Ігор Паленик, Денис Масенко та Віктор Глиняний.

Нагадаємо, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва дав доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки програми «Схеми» (проект «Радіо Свободи») Наталі Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування Артемом Ситником.

Речниця «Радіо Свободи» Джоанна Левісон назвала це рішення «надмірним» та таким, що «грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси». Рішення суду також засудила редакція програми «Схеми» , Transparency International, громадських організацій. Журналісти та ГО закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо керівника програми «Схеми».

5 вересня стало відомо, що крім пані Седлецької ГПУ отримала доступ до данних телефонних переговорів й журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських у цій же справі. Обох журналісток допитали по ній у ГПУ ще в грудні.

Також 5 вересня голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що має намір  зустрітися із Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, щоб з’ясувати, чи не є ухвала суду щодо Седлецької надмірною.

Посольство США в Україні вважає, що рішення Печерського суду надати доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки може мати несприятливий вплив на свободу преси.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
515
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop