Журналісти «Народного контролю України» не підтримують відсторонення Луканова з НМПУ

Журналісти «Народного контролю України» не підтримують відсторонення Луканова з НМПУ

6 Червня 2016
1718

Журналісти «Народного контролю України» не підтримують відсторонення Луканова з НМПУ

1718
Журналісти газети «Народний контроль України» (корпункт у м. Генічеськ Херсонської області) не підтримують відсторонення Юрія Луканова з посади голови Незалежної медіа-профспілки України.
Журналісти «Народного контролю України» не підтримують відсторонення Луканова з НМПУ
Журналісти «Народного контролю України» не підтримують відсторонення Луканова з НМПУ

Про це йдеться в заяві, яка надійшла на адресу «Детектора медіа» від трьох журналістів видання – членів НМПУ.

За їхніми словами, вони ознайомились із заявою Ради НМПУ, поширеною 4 червня, та не знайшли жодної юридичної підстави, згідно з якою Рада мала право відсторонити Юрія Луканова від виконання ним обов'язків голови НМПУ.

«Я член НМПУ, і мені нічого не відомо про неодноразові порушення Статуту паном Лукановим. Тим часом, Статут передбачає, що тільки за це його мали право виключити», - наголошує журналіст «Народного контролю України» Євгеній Морозов.

«Таким чином, опоненти Юрія Луканова, особливо юристи, відверто вдарили у штангу, чим викликали запитання до своєї кваліфікації. До речі, а чому саме юристи ініціюють такі питання? Вони мали б обслуговувати профспілку, а не домінувати в ній. Конфлікт висвітлив цю проблему. Апарат явно прагне домінувати в організації. І це ненормально», - вважають журналісти «Народного контролю України».

В усуненні пана Луканова вони вбачають помсту за конфронтацію з більшістю комітету НМПУ навколо питання стосунків з Міжнародною федерацією журналістів (МФЖ) і Союзом журналістів Росії (СЖР). Адже голова організації наполягав на тому, що звернення до МФЖ щодо виключення СЖР буде відхилено і вдарить по репутації організації. Голова пропонував іти іншим шляхом, але до нього очевидно не дослухалися.

«Як член МПУ вважаю, що позачерговий з'їзд повинен повністю перезавантажити керівні органи НМПУ, переобравши також Комітет і вибравши нового голову НМПУ, або підтвердити повноваження Юрія Луканова, у разі висловлення йому довіри більшістю членів нашої організації, якого вважаємо спочатку безпідставно звинуватили у незаконному заволодінні коштами, а потім у такий же спосіб усунули з посади своїм незаконним рішенням», - заявив Євгеній Морозов.

Він також застеріг: «Якщо з’їзд відбуватиметься за таким самим брутальним сценарієм, як і Рада, то організації настане кінець. Вона цілковито втратить свою репутацію, яку роками напрацьовували інші члени медіа-профспілки».

Нагадаємо, 4 червня на своєму засіданні Рада НМПУ вирішила призупинити повноваження голови Комітету Юрія Луканова, а також призначити позачерговий з’їзд медіапрофспілки, на якому буде обрано нове керівництво організації та будуть внесені зміни до статуту.

Виконувати обов’язки голови НМПУ до проведення з’їзду згідно з рішенням Ради буде член Комітету НМПУ Сергій Штурхецький. Своїм рішенням Рада НМПУ запустила у первинних організаціях профспілки процес обрання делегатів з’їзду та обговорення змін до статуту. Остаточну дату з’їзду визначить створений Радою Організаційний комітет. Очікується, що з’їзд відбудеться не пізніше, ніж за три місяці.

У коментарі «Детектору медіа» Юрій Луканов розповів, що формальним приводом для призупинення його повноважень як голови організації стало неправильне перерахування на його рахунок 6 тис. грн.

Головна редакторка Інформаційного агентства «Поряд з вами» Олена Білозерська заявила про вихід з НМПУ на знак протесту проти усунення з посади голови НМПУ Юрія Луканова на підставі абсурдних звинувачень.

Шеф-редакторка «Детектора медіа», одна з фундаторок української медійної профспілки Наталія Лигачова звинуватила Раду НМПУ в порушенні Статуту й висловила вимогу скасувати рішення про відсторонення голови Юрія Луканова. До її заяви приєдналися співробітники «Детектора медіа» - члени НМПУ.

Член ревізійної комісії НМПУ Владислав Савенок у коментарі «Детектору медіа» сказав, що Юрія Луканова відсторонили з порушенням статуту НМПУ.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1718
Читайте також
18.07.2016 09:30
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 292
16.07.2016 09:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 465
04.07.2016 12:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 297
30.06.2016 16:56
Наталія Лигачова
4 205
27.06.2016 11:58
Гала Скляревская, Наталья Лигачева
3 876
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду