Посол України у Польщі вважає напругу між країнами наслідком іноземної операції

Посол України у Польщі вважає напругу між країнами наслідком іноземної операції

9 Серпня 2026
1
582
9 Серпня 2026
12:30

Посол України у Польщі вважає напругу між країнами наслідком іноземної операції

1
582
Василь Боднар не назвав конкретну державу, що могла стояти за погіршенням двосторонніх стосунків.
Посол України у Польщі вважає напругу між країнами наслідком іноземної операції
Посол України у Польщі вважає напругу між країнами наслідком іноземної операції

Посол України в Польщі Василь Боднар припускає, що кризу в українсько-польських відносинах зрежисували з-за кордону. Про це він сказав в інтерв'ю Суспільному.

Український посол зазначив, що до указу президента Володимира Зеленського про присвоєння Окремому центру спеціальних операцій «Північ» почесної назви «імені Героїв УПА»,  в Україні було ухвалено кілька десятків подібних рішень, але реакції на них «практично не було».

Наразі, на думку Бондара, тему використали, «щоб створити напругу в наших відносинах».

«Переконаний, що це зрежисована операція. І в цьому більше, ніж видимі показники, як розвивалася інформація в мережах. Це була реакція на успішний конгрес істориків. Це була реакція на успішну конференцію в Жешуві 27 квітня, де було 50 українських оборонних компаній і вже були певні домовленості про підписання контрактів, співпрацю і так далі», — сказав Боднар.

Посол не назвав країну, яка може стояти за операцією, щоб «не кидатися голослівними висловами». Але наголосив, що це був «свідомо сконцентрований» удар по двосторонніх відносинах, який, можливо, створив «найсильнішу політичну кризу» між Україною та Польщею.

Боднар додав, що доки обійматиме посаду, робитиме все, щоб «відновлювати зруйновані мости й будувати нові».

Нагадаємо, 19 червня президент Польщі Кароль Навроцький оголосив про своє рішення позбавити президента Володимира Зеленського ордена Білого Орла через присвоєння підрозділу українських спецпризначенців імені «Героїв УПА». У відповідь про повернення нагород, отриманих від Польщі, заявили очільник Офісу президента Кирило Буданов, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та посол України у Польщі Василь Боднар.

Згодом Володимир Зеленський повідомив, що відправив орден Білого Орла президенту Польщі Каролю Навроцькому. Після цього другий президент Леонід Кучма, третій президент Віктор Ющенко та п’ятий президент Петро Порошенко ухвалили рішення відмовитися від польського ордена Білого Орла.

Конфлікт спровокував серйозне погіршення двосторонніх відносин між Польщею та Україною, а також посилення антиукраїнських настроїв усередині Польщі. 

У липні у польському Сеймі розглянули законопроєкт президента Польщі Кароля Навроцького, який передбачає до трьох років ув'язнення за «публічне пропагування ідеології ОУН та УПА». Документ прирівнює її до нацистської, комуністичної та фашистської ідеологій.

Після загострення польсько-українських відносин у Польщі активізувалися російські ботоферми, щоб посилити розкол між країнами.

Фото: Суспільне

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
582
Читайте також
09.07.2026 09:05
Костянтин Задирака
Олексій Півторак
Андрій Пилипенко
Маріанна Присяжнюк
«Детектор медіа»
1
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ще один
55 хв. тому
Все валити на "агентів Кремля" - стандартна практика провальних персонажів у владі. Може все ж поляки такі. Тим більше хіба не сама українська влада вимагала виганяти-повертати українських рабів з Польщі в Україну? "Перегиби поляків в балаклавах"? Чому українцям можна бити і викрадати українців масово, а полякам не можна? З повагою до бусифікованої національності мають ставитись? Але то "все агенти Кремля" і далі на посаді, поки самого посла поляки не побють тоді про справжні причини задумається замість квн-відмазок.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду