«Віртуальний прес-клуб журналістів» пропонує скасувати усунення Юрія Луканова з посади голови НМПУ

«Віртуальний прес-клуб журналістів» пропонує скасувати усунення Юрія Луканова з посади голови НМПУ

10 Червня 2016
1740

«Віртуальний прес-клуб журналістів» пропонує скасувати усунення Юрія Луканова з посади голови НМПУ

1740
9 червня під час публічної дискусії у «Віртуальному прес-клубі» його учасники розглянули ситуацію щодо конфлікту в Незалежній медіапрофспілці України (НМПУ) і серед інших пропозицій запропонували скасувати рішення Ради НМПУ щодо відсторонення Юрія Луканова від обов’язків голови і винесення на переголосування питання щодо його головування до з'їзду медіапрофспілки 6 серпня.
«Віртуальний прес-клуб журналістів» пропонує скасувати усунення Юрія Луканова з посади голови НМПУ
«Віртуальний прес-клуб журналістів» пропонує скасувати усунення Юрія Луканова з посади голови НМПУ

Про це йдеться на сторінці «Віртуального прес-клубу» у Facebook і у повідомленні журналістки Анни Прокаєвої.

На засіданні віртуального прес-клубу, в якому взяли участь голова Незалежної медіапрофспілки Юрій Луканов, який був усунутий від головування рішенням Ради, новопризначений голова Комітету НМПУ Сергій Штурхецький  і активісти профспілки. На зустрічі учасники обговорили шляхи виходу з конфліктної ситуації та запропонували рішення, які допоможуть уникнути кризових ситуацій у майбутньому.

Так, серед озвучених пропозицій були такі: провести ревізію складу членів профспілки, якими можуть бути лише журналісти, змінити кількість осіб у Комітеті профсілки за рахунок представників регіональних організацій НМПУ, внести зміни до Статуту профспілки, контроль за використанням коштів перекласти на Комітет, поставити питання про розподіл повноважень у профспілці.

Також було домовлено поставити питання про скасування рішення щодо призупинення повноважень Юрія Луканова  на посаді голови НМПУ через переголосування. Більшість учасників прес-клубу висловили думку, що з’їзд медіа профспілки має відбутися за будь-яких умов, але прозорість рішення Ради НМПУ від 4 червня є на разі дискусійним серед членів профспілки та медіаспільноти і має бути принципово вирішеним шляхом переголосування.

У «Віртуальному прес-клубі» також обговорювалися шляхи скликання Ради НМПУ -  від очного представництва у Києві до віртуального засідання. Обговорення цього питання учасники зустрічі запропонували винести на голосування членів НМПУ.  Висловлювалася думка, що цей крок відновить справедливість, зніме питання недовіри  та відкриє можливість для дискусії щодо розвитку профспілки без «темних плям» в її історії.

Нагадаємо, 4 червня на своєму засіданні Рада НМПУ вирішила призупинити повноваження голови Комітету Юрія Луканова, а також призначити позачерговий з’їзд медіапрофспілки, на якому буде обрано нове керівництво організації та будуть внесені зміни до статуту.

Виконувати обов’язки голови НМПУ до проведення з’їзду згідно з рішенням Ради буде член Комітету НМПУ Сергій Штурхецький. Своїм рішенням Рада НМПУ запустила у первинних організаціях профспілки процес обрання делегатів з’їзду та обговорення змін до статуту. Остаточну дату з’їзду визначить створений Радою Організаційний комітет. Очікується, що з’їзд відбудеться не пізніше, ніж за три місяці.

У коментарі «Детектору медіа» Юрій Луканов розповів, що формальним приводом для призупинення його повноважень як голови організації стало неправильне перерахування на його рахунок 6 тис. грн.

Головна редакторка Інформаційного агентства «Поряд з вами» Олена Білозерська   заявила про вихід з НМПУ на знак протесту проти усунення з посади голови НМПУ Юрія Луканова на підставі абсурдних звинувачень.

Шеф-редакторка «Детектора медіа», одна з фундаторок української медійної профспілки Наталія Лигачова  звинуватила Раду НМПУ в порушенні статуту й висловила вимогу скасувати рішення про відсторонення голови Юрія Луканова. До її заяви приєдналися співробітники «Детектора медіа» - члени НМПУ.

Член ревізійної комісії НМПУ Владислав Савенок у коментарі «Детектору медіа» сказав, що Юрія Луканова відсторонили з порушенням статуту НМПУ.

Журналісти газети «Народний контроль України» (корпункт у місті Генічеську Херсонської області) заявили, що не підтримують відсторонення Юрія Луканова з посади голови Незалежної медіапрофспілки України.

Маріупольський осередок НМПУ також заявив, що обурений діями Ради НМПУ, яка, як ідеться у заяві, всупереч статуту, без рішення з’їзду профспілки усунула від виконання обов'язків голови НМПУ Юрія Луканова.

Оргкомітет позачергового З’їзду, утворений за рішенням Ради НМПУ 4 червня 2016 року, визначив, що найвищий представницький форум медіа-профспілки пройде 6 серпня 2016 року.

Голова Мистецького об'єднання «Остання Барикада», Всеукраїнського комітету захисту української мови, президент Центру досліджень політичних цінностей, колишній народний депутат Олесь Доній заявив, що журналісти програми «Остання Барикада» негативно оцінюють «кулуарне вісторонення» Юрія Луканова від виконання обов'язків голови Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) і вважають його легітимним головою медіапрофспілки.

Профспілковий осередок 5-го каналу заявив у зв’язку із рішенням Ради Незалежної медіапрофспілка України про призупинення повноважень голови Комітету медіапрофспілки Юрія Луканова, що і надалі вважає його чинном головю організації.

На фото - Юрій Луканов

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1740
Читайте також
18.07.2016 09:30
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 303
16.07.2016 09:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 473
04.07.2016 12:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 302
30.06.2016 16:56
Наталія Лигачова
4 215
27.06.2016 11:58
Гала Скляревская, Наталья Лигачева
3 885
08.06.2016 15:30
Олег Єльцов
для «Детектора медіа»
2 601
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду